Четвер, 28.03.2024, 21:08
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Цівільна оборона

Функціональні обов’язки особового складу невоєнізованих формувань ЦО

Невоєнізовані формування цивільної оборони комплектуються робітниками та службовцями  без звільнення їх від основної роботи.
До складу формувань зараховуються працездатні громадяни України - чоловіки віком від 18 до 60 років і жінки - від  18 до 65 років, за винятком жінок, які мають дітей до 8 років,  жінок з середньою та вищою медичною освітою, які мають дітей до 3 років, військовозобов’язаних, які мають мобілізаційні приписи, а також осіб, що входять до складу аварійних служб і спеціалізованих професійних формувань підприємств.
Дозволяється зачисляти в склад невоєнізованих формувань ЦО працюючих чоловіків за віком старше 60 років та жінок старше 55 років з їх особистої згоди.
Зарахування громадян до складу формувань обумовлюється окремим пунктом при заключені трудової угоди з адміністрацією підприємства.
Успішне вирішення завдань цивільної оборони буде залежати від умілого виконання командно-начальницьким та  особовим складом невоєніованих формувань своїх обов’язків.
Командир формування зобов’язаний:
1. Знати організація, призначення та можливості формування, порядок забезпечення технікою та майном.
2. Знати рівень підготовки, моральні та ділові якості підлеглих.
3. Постійно удосконалювати особисту підготовку по ЦО, організовувати та проводити з особовим складом заняття, навчання, тренування.
4. Уміло керувати роботою формування, постійно підтримувати взаємодію з іншими НФ ЦО (під час проведення РіНР).
5. Рішуче та енергійно добиватися виконання поставлених завдань, проявляючи ініціативу і, у випадку необхідності, самостійно приймати рішення у відповідності з обставинами.
6. Турбуватися про забезпечення особового складу НФ ЦО засобами індивідуального захисту, слідкувати за виконанням мір безпеки при роботі з технікою, під час маршу, а також своєчасно приймаючи заходи щодо захисту від вторинних факторів ураження.
7. Навчати особовий склад умінню засовувати засоби індивідуального захисту, прилади радіаційної, хімічної розвідки та дозиметричного контролю, проведенню обеззараження та санітарної обробки людей.
8. Постійно знати наявність особового складу формування, наявність та стан техніки, паливно-мастильних та інших матеріальних засобів.
9. Організовувати матеріальне та технічне забезпечення формування.
10. Здійснювати контроль за правильним викорис-танням, утриманням та зберіганням майна, спеціальної техніки, періодично особисто перевіряти їх справність та зберігання.
11. Постійно заохочувати смілі, розумні та ініціативні дії підлеглих.
Одним із головних обов'язків командирів НФ ЦО являється робота по підтриманню формування в постійній готовності до виконання завдань цивільної оборони.
Громадяни України, які зараховані у склад невоєнізо¬ваних формувань ЦО зобов’язані :
проходити навчання у групах підготовки по ЦО, під час тактико-спеціальних навчань, перевірок стану цивільної оборони об’єкту та при підвищенні кваліфікації;
брати участь в тренуваннях та навчаннях цивільної оборони;
утримувати закріплену за ними техніку, майно та інструмент у справному стані;
знати стан техногенної безпеки на об’єкті;
знати обстановку на техногенних небезпечних об’єктах в зону ураження яких попадає суб’єкт господарської діяльності;
підвищувати свою професійну, фізичну та морально-психологічну підготовку;
брати участь в рятувальних роботах, виконувати інші задачі, покладені на формування.
Громадяни, які зараховані у склад формувань і ухиляються від виконання обов’язків з питань ЦО, притягуються до відпові¬дальності згідно чинному законодавству.
Підготовка особового складу формувань здійснюється згідно "Положення про Цивільну оборону України".
Штати формувань та табелі їх оснащення розробляються формувачем згідно "Типової організації організаційно-штатної структури невоєнізованих формувань", "Приблизних норм оснащення невоенізованих формувань матеріально-технічними засобами", та затверд¬жуються начальниками цивіль-ної оборони за узгодженням з відповідними вищестоящими територіальними органами з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.                                    
Для комплектування формувань використовується справна автомобільна, шляхо-будівельна та інша техніка, що не приписана до Збройних Сил України по мобілізації.
Допускається припис одного комплекту техніки до двох-трьох однотипних формувань у різних змінах.
Потреба невоєнізованих формувань цивільної оборони у матеріальних ресурсах, техніці і спеціальних видах майна задовольняється згідно "Положення про Цивільну оборону України”.
Забезпечення формувань спеціальним майном, а також технікою, майном і матеріально-технічними засобами народногосподарського призначення здійснюється постачальницькими структурами формувача з оплатою заявником вартості матеріальних ресурсів, а також технікою та матеріально-технічними ресурсами, які є на підприємстві.

Література
МІГОВИЧ Г. Г., ПШЕНИЧНИЙ В. Н. КУРС ЛЕКЦІЙ З ТЕМАТИКИ ПІДГОТОВКИ ОСОБОВОГО СКЛАДУ НЕВОЄНІЗОВАНИХ ФОРМУВАНЬ ЦО, РОБІТНИКІВ ТА СЛУЖБОВЦІВ, ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА НА ОБ’ЄКТАХ ЕКОНОМІКИ ТА НЕПРАЦЮЮЧОГО НАСЕЛЕННЯ ДО ДІЙ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ К., НВФ "ПРИВАТІНФОРМ”  2003 321с.

Категорія: Цівільна оборона | Додав: ohranatruda (16.05.2010)
Переглядів: 4402 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Ультразвук, інфразвук

умови праці, їх суть, класифікація факторів, які впливають на їх формування та нормування праці

БЖД в походе

Прогнозирование радиационной и химической обстановки

Безпека життєдіяльності в надзвичайних ситуаціях

Загальні питання безпеки праці



Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz