Субота, 20.04.2024, 04:32
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Цівільна оборона

Курсова робота Розрахунок можливості використання сховищ для укриття робітників броварського цеху ВАТ "Коблево" с. Чаплинка при НС
Курсовий проект містить: 28 сторінок,  7 джерел по переліку посилань, 2 додатка.
Мета проекту – розрахунок можливості використання сховищ для укриття робітників та службовців ВАТ "Коблево" с. Чаплинка ”  в надзвичайних ситуаціях.
У даному курсовому проекті приведена оцінка захисної споруди по місткості осіб, можливості їх захисту від впливу надлишкового тиску, радіоактивних випромінювань, дані оцінка систем повітропостачання, водопостачання, санітарно-технічної системи, системи  електропостачання та рекомендації щодо їх покращення у разі необхідності. Визначено час, необхідний на те, щоб зайняти місце у сховищі. В кінці кожного розділу зроблені загальні висновки.



ЗМІСТ
Вступ
Основна частина
1.Оцінка захисних споруджень по місткості
2.Оцінка захисних споруджень по захисним властивостям
3.Оцінка систем життєзабезпечення захисних споруджень
4.Оцінка захисних споруджень по своєчасному укриттю робітників та     службовців
Загальні висновки
Список використаних джерел
Додатки   
 

Список використаних джерел

1.    Демиденко Г. П. и др. Защита объектов народного хозяйства от оружия массового поражения. Справочник, «Высшая школа», 1989.
2.    Методика оценки радиационной и химической обстановки. Изд.КПП, 1985.
3.    Стеблюк М.И. Гражданская оборона – К. 1994.
4.    Атаманюк В.Г. и др. Гражданская оборона. М «Высшая школа». 1986.
5.    Шоботов В.М. Цивільна оборона – Київ: «Центр навчальної літератури». 2004. – 439с.
6.    Под редакцией Демиденко Г.П. Повышение устойчивости работы народного хозяйства в военное время. Учебное пособие. К., «Высшая школа». 1984, 232с.
7.    Егоров П.Т., Шляхов И.А., Алабин Н.И. Гражданская оборона. Учебник.      М., «Высшая школа», 1977, 304с.

ВСТУП

В наш час роль і місце Цивільної оборони (ЦО) об`єктивно зумовлюється двома факторами: наслідками можливих надзвичайних ситуацій у мирних умовах, що виникають внаслідок аварій, катастроф і стихійного лиха, а також небезпекою виникнення воєнних конфліктів в ядерний вік.
Воєнні конфлікти в сучасних умовах можуть привести до незрівнянно більших ніж в минулому втрат серед населення, різних змін його життєдіяльності, значного падіння рівня виробництва.
Розвиток технічного процесу в промисловості пов'язаний з питаннями як поточного, так і капітального будівництва. Тому інженеру в своїй практичній діяльності треба узгоджувати розробку технологічного процесу або розміщення устаткування з врахуванням норм і правил, які розроблені на основі вимог громадянської оборони. Інженер повинен знати основні принципи, що пов'язують розроблений технічний процес із основними вимогами громадянської оборони, вміти визначати вартість будівництва будівель та споруд з врахуванням максимального захисту робітників та службовців при виникненні незвичайних ситуацій мирного та воєнного часу. Крім того, будь-який випускник вузу як інженер, майбутній керівник підприємства, відповідно до вимог України та Начальника штабу — заступника начальника громадянської оборони України від 20 червня 1995 року за №182/200, відповідає за будівництво та реконструкцію існуючих заводів, фабрик та цехів, повинен приймати розумні рішення в умовах незвичайної ситуації мирного та воєнного часу, які будуть спрямовані на збереження людини та її здоров'я як найбільшої цінності держави.
Тому в данний курсовий проект входить: методика оцінки захисних споруд на об’єктах господарчої діяльності (ОГД). Метою роботи є прищеплювання навичок самостійного інженерного мислення, розширення і поглиблення знань за курсом цивільної оборони, а так само підготування до заняття посад у невоєнізованих формуваннях по місцю майбутньої роботи стосовно до своєї професії.
Серед найважливіших факторів, що визначають обороноспроможність держави, особливе місце займає завчасна підготовка до захисту населення і народного господарства людей. Високорозвинуте сучасне індустріальне суспільство потребує все більш ускладненої технології виробництва, що неминуче веде до зростання можливостей виникнення аварій і катастроф.
У зв`язку з цим важливого соціального і економічного значення набуває практика прогнозування і ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, що виникають в результаті катастроф, стихійного лиха, порушення нормального стану соціальних та економічних систем. А це відповідає міжнародному принципу Цивільної оборони: «Попередження - захист - порятунок».
Верховною Радою України у лютому 1993 р. прийнято Закон «Про цивільну оборону України», який проголошує, що громадяни України мають право на захист свого життя і здоров`я від наслідків аварій, катастроф, значних пожеж, стихійного лиха і вимагати від Уряду України, інших органів державної виконавчої влади, адміністрації підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання гарантій щодо забезпечення його реалізації.
Під час проектування і експлуатації споруд та інших об'єктів господарювання, наслідки діяльності яких можуть шкідливо вплинути на безпеку населення та довкілля, розробляються і здійснюються заходи інженерного захисту з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру:
- врахування під час розроблення генеральних планів проявів небезпечних і катастрофічних явищ;
- раціональне розміщення об'єктів підвищеної небезпеки з урахуванням можливих наслідків їхньої діяльності у разі виникнення аварії;
- спорудження будинків, будівель і споруд, інженерних мереж і транспортних комунікацій із заданими рівнями безпеки та надійності;
- розроблення і здійснення заходів безаварійного функціонування об'єктів підвищеної небезпеки;
- організація будівництва протизсувних, протиповіневих, протиселевих, протилавинних, протиерозійних та інших споруд спеціального призначення;
- реалізація заходів санітарної охорони території.



Категорія: Цівільна оборона | Додав: ohranatruda (02.01.2011)
Переглядів: 1398 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Техніка безпеки при будівництві колодязя

Охорона праці неповнолітніх за трудовим законодавством

Процес горіння

Контрольна робота з дисципліни: “Цивільна оборона” Варіант 4

Пожежна безпека

Природные чрезвычайные ситуации гидрологического происхождения: наводнения, сели, цунами; их последствия; мероприятия, проводимые по защите



Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz