Четвер, 27.07.2017, 23:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Охорона праці

ОСОБЛИВОСТІ ОХОРОНИ ПРАЦІ ЖІНОК
Сучасний розвиток науки, техніки, виробництва невтомно сприяє прогресу у всіх сферах господарювання. Проте варто зазначити, що особливої уваги на сьогодні вимагає проблема охорони праці робітників, адже у ХХІ ст. жодне із досягнень суспільства не повинно супроводжувати¬ся втратами такого важливого ресурсу держави, як людський потенціал. Зважаючи на сучасні екологічні проблеми, підвищену чутливість людського органіму до негативних зовнішніх факторів та важливість покращення демографічної ситуації в Україні, хочеться зосередитись на актуальності проблеми охорони праці жінок в сучасному суспільстві. Гострота цієї проблеми викликана тим, що на сьогодні жінка виконує дві пріоритетні соціальні функції: робота у суспільному виробництві і материнство.
Дослідження цього питання викликано ще й тим, що Україна бере участь у Проекті ЄС Міжнародного Бюро Праці «Рівність жінок і чоловіків у світі праці». У рамках проекту проводяться консультації з фахівцями інспекції праці європейських країн з метою вивчення і поширення досвіду з виршення проблемних питань гендерної політики у сфері безпеки та охорони праці та його подальшого використання в Україні.
Проблеми, пов’язані із проблемами охорони праці жінок знайшли відображення у наукових працях таких дослідників: Ломанов І. П., Нагорна А.М., Абрамова А.А., Севастьнов Г.М., Марчишина Є.І. та ін..
Мета нашої роботи - розглянути та проаналізувати особливості охорони праці жінок, виявити основні пільги та гарантії щодо їхньої праці у суспільстві.
Раціональна організація праці жінок та охорона їхнього здоров’я – запорука здоров’я наступних поколінь. Тому залучаючи жінок до суспільного виробництва, необхідно одночасно вирішувати питання охорони їхньої праці. На сьогодні в усіх сферах суспільного виробництва в Україні зайнято понад 11 млн. жінок. В той час в умо¬вах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, працює понад 515 тис. жінок. Вимушене суміщення сімейних обов’язків з роботою на виробництві не проходить безслідно й на сьогодні аналіз професійної захворюваності показав, що професійна патологія у жінок закладається в молодому віці під час роботи в несприятливих умовах праці [4].
Конституція України забезпечує рівність прав жінки і чоловіка зокрема: наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній і культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винагороди за неї; спеціальними заходами щодо охорони праці і здоров’я жінок, встановленням пенсійних пільг; створенням умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; правовим захистом, матеріальною та моральною підтримкою материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям [1].
Нормативною базою для охорони праці жінок виступає КЗпП України, який містить правові приписи, що регулюють трудові відно¬сини. Законодавство визначає основні моменти щодо певних обме¬жень використання жіночої праці, пільг під час вагітності і виховання дітей:
- відповідно до ст. 174 КЗпП забороняється застосування праці жінок на важких роботах та на роботах з шкідливими і небезпечними умовами праці.
- ст. 174 КЗпП забороняє залучення жінок до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми затверджені на¬казом Міністерства охорони здоров'я [3]. Гранично допустима вага вантажу, що може підійматися у разі чергування з іншою роботою – до двох разів на годи¬ну становить 10 кг., при підійманні і переміщенні постійно протягом зміни – 7кг. Сумарна вага вантажу, який переміщується постійно протягом зміни не
повинна перевищувати з робочої поверхні – 350 кг, з підлоги – 175 кг.
- ст. 175 КЗпП встановлює обмеження праці жінок на роботах у нічний
час: залучення жінок до робіт у нічний час не допускається, за винятком тих га¬лу¬зей народного господарства, де це викликається особливою необхідністю і до¬зво¬ляється як тимчасовий захід. Серед привабливих сторін роботи в нічний час жінки на перше місце висувають матеріальну зацікавленість, можливість одержати додаткові дні щорічної відпустки.
- відповідно до ст. 176 КЗпП не допускається залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні і направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років.
- вагітним жінкам відповідно до медичного висновку знижуються норми виробітку, норми обслуговування або вони переводяться на іншу роботу, яка є легшою і виключає вплив несприятливих виробничих факторів, із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою (ст. 178 КЗпП). З моменту вста¬нов¬лення вагітності жінки не повинні залучатися до робіт, що вимагають знач¬ного нервово-емоційного напруження, особливо пов’язаних із небезпекою ви¬бу¬ху, аварії із ризиком для свого життя та життя інших людей.
- забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов'язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років.
На сьогодні законодавство України регламентує перелік робіт, на яких за¬бо¬роняється праця жінок, та, водночас, надає своєрідні гарантії та пільги що¬до охорони їхньої праці. Та основне завдання все ж таки залишається відкритим - необхідно створювати безпечні умови праці для жінок, враховуючи анатомо-фізіологічні особливості їхнього організму, що забезпечить збереження їхнього здоров'я та надасть змогу повноцінно виховувати дітей.
Список використаних джерел:
1. Конституція України, 1996.- с.36
2. Кодекс законів про працю вiд 10.12.1971 № 322-VIII із змінами і доповненнями станом на 24.02.2011.
3. Наказ Міністерства охорони здоров’я „Про затвердження Граничних норм підіймання і переміщення важких речей жінками” N 241 від 10.12.93.
4. Кундієв Ю.І., Нагорна А.М. Професійне здоров'я в Україні. К.:
Авіценна, 2006.- 316 с.

Категорія: Охорона праці | Додав: ohranatruda (17.12.2011)
Переглядів: 547 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Вплив препаратів побутової хімії і полімерних матеріалів на людину

Охорона працы ы здоров'я працівників

Охорона праці неповнолітніх за трудовим законодавством України

Перша медична допомога при ураженнях отруйними та радіоактивними речовинами, біологічними заобами.

Техніка безпеки при будівництві колодязя

Охорона праці Вариант 11Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2017
Створити безкоштовний сайт на uCoz