Неділя, 18.02.2018, 23:20
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Охорона праці

Слюсар - бляхар з промислової вентиляції. Техніка безпеки при виконанні робіт.

I. Причини промислового травматизму


У процесі виконання заготівельних операцій нещасні випадки можуть статися : при роботі на несправному обладнанні , відсутності або несправності огороджень і запобіжних пристроїв , відсутності пристроїв захисного заземлення , неправильному обслуговуванні верстатів , механізмів та обладнання , несправному стані інструменту і неправильному його використанні , поганому освітленні робочого місця.
Захисним заземленням називається металеве з'єднання нетоконесущіх частин установки з заземлювачем , розташованим в землі. Призначення захисного заземлення -захист людини від ураження електрострумом у разі пробою і переходу напруги на металеві конструкції і частини обладнання .
Занулением називається металеве з'єднання металевих частин електроустановок , нормально ізольованих від частин, що знаходяться під напругою , із заземленим нульовим проводом мережі .
Нещасні випадки можуть статися через відсутність належного порядку і чистоти на робочому місці. Матеріали , заготовки , вироби , розкидані по приміщенню і не укладені на відведених для н « х місцях , заважають під час роботи і можуть придавити або забити робітника.
Опіки або інші нещасні випадки можуть статися при роботі біля горна , зварюванні або біля струмопровідних проводів , якщо не вжито необхідних заходів обережності (робота в рукавицях , використання тільки справною газозварювальної і електрозварювальної апаратури , дбайливе поводження з балонами , наповненими газом , і т. П. ) .
Нещасні випадки нерідко відбуваються через невиконання правил внутрішнього розпорядку та правил поведінки в майстернях.
Безцільне ходіння по цеху , скупчення кількох людей у одного робочого місця , біганина по цеху , штовхання один одного можуть також призвести до нещасних випадків.
Робоче місце необхідно утримувати в чистоті і порядку.
Заготівлі й вироби слід укладати у робочого місця , щоб вони не захаращували проходи і не заважали роботі . У міру накопичення вироби слід відносити на місця їх зберігання. Після закінчення роботи необхідно привести в порядок своє робоче місце і прилегла до нього ділянку , понести сміття , стружки і тирса ; масляні ганчірки і кінці прибрати в спеціальні металеві ящики.


2 . Техніка безпеки при роботі в майстернях


Приступаючи вперше до виконання якої-небудь нової роботи , молодий робітник повинен отримати від майстра докладні вказівки про правила і прийомах безпечного виконання даної роботи .
Перед початком роботи , надягаючи спецодяг , необхідно переглянути , щоб на ній не було звисаючих кінців , рукава треба ллотно застебнути навколо кисті або закатати вище ліктя ; потім потрібно перевірити : робоче місце , справність інструменту , правильність його заточування і заправлення , надійність насадки ручок ( у молотків , кувалд , напилків ), розташування всього інструменту на відповідних місцях ; міцність зміцнення лещат і пристосувань на верстаті.
Працюючи на верстатах , заборонено надягати і переводити на ходу руками приводні ремені і торкатися руками обертових частин , тому що можна рукою потрапити у верстат і отримати поранення .
Робочі інструменти та оброблювані деталі потрібно міцно зміцнювати на верстаті до пуску його . Заміну робочого інструменту , встановлення та зміцнення оброблюваних деталей, чищення і мастило верстата і прибирання стружок і тирси можна робити тільки при повній зупинці верстата. Прибирати стружки слід тільки щітками або гачками , щоб не поранити руки . Не можна передавати або приймати що-небудь через верстат під час його роботи .
Всі обертові частини верстата - шестерні , шківи , ремінні передачі тощо п. - Повинні мати справні огорожі , які при роботі верстата повинні бути на своєму місці і « міцно укріплені.
Рубильники для пуску електродвигунів верстата та інші пускові пристосування не повинні мати оголених проводів і повинні бути в справності .
Працювати на приводних ■ наждачних верстатах дозволяється тільки з запобіжними окулярами , щоб не пошкодити очі .
При припиненні роботи на верстаті він повинен бути обов'язково зупинений , рубильник вимкнений , а обробний інструмент відведений від оброблюваної деталі.
При участі в електрозварювальних і газозварювальних роботах необхідно надягати запобіжний щиток або окуляри і виконувати всі зазначені правила з техніки безпеки.
Якщо при огляді верстата помічені несправності в ньому або в захисних пристосуваннях , необхідно повідомити про це майстра .
Після роботи необхідно прибрати і привести в порядок своє робоче місце , а також вимити руки чистою водою з милом.
Мити руки охолоджувальною рідиною , маслом або гасом не рекомендується.


3 . протипожежні заходи


Причинами виникнення пожеж иа виробництві , особливо на будівельних майданчиках , можуть бути : випадкова іскра , що потрапила , на горючі матеріали ( .. Промаслені ганчірки , змащувальні масла , гас , бензин , стружки , тирсу і т п) ; кинутий палаючий недопалок цигарки ; несправність електропроводів і внаслідок цього коротке замикання їх ; несправність електроприладів і залишення їх невимкненими після роботи ; неправильне зберігання горючих матеріалів і промаслених обтиральних матеріалів і т. д.
Щоб уникнути пожеж необхідно обережно поводитися з вогнем і виконувати всі протипожежні заходи. Палити можна тільки в спеціально відведених місцях . Обтиральний матеріал ( ганчірки , клоччя і пр. ) Покладається прибирати в спеціальні залізні ящики з кришками ; байками з маслом , гасом та бензином іне залишати > в приміщенні біля місця роботи , їх необхідно відносити після користування в місця , спеціально відведені для зберігання вогненебезпечних матеріалів.
Чи не дозволяється накопичувати горючі мвfepіaли ; необхідно стежити за справністю електромережі. По закінченні роботи потрібно перевірити , чи виключені елйчтрорубільнікі , чи немає інших причин, що можуть викликати пожежу , вимкнути всі електроприлади і освітлювальні точки за винятком чергової лампочки.
До прибуття пожежних команд гасити пожежу мож-но водою з пожежного крана , у якого завжди повинні знаходитися справний пожежний рукав і брандспойт ; вогнегасниками , піском , для чого в спеціально відведених місцях повинні бути ящики з піском або кульки з піском.
Палаючий « бензин , гас , нафту , змащувальні масла і т. д. слід гасити пінними вогнегасниками і піском.
Під час пожежі робітники повинні дотримуватися спокою , беззаперечно виконувати розпорядження керівництва . Не можна при пожежі вибивати скло у вікнах , так як протяги сприяють поширенню пожежі.

4 . Перша допомога при нещасних випадках


До забитого місця потрібно прикласти лід , сніг , ганчірку , змочену холодною водою , і накласти бинт. Забите місце не можна змащувати йодом і накладати на нього компрес , що лише посилить біль.
При легких пораненнях потрібно промити рану перекисом водню , змастити йодом і забинтувати стерильним бинтом.
При ударах області живота , при непритомному стані і сильних болях необхідно потерпілого негайно відправити на медичний пункт.
При опіках не можна торкатися руками обпаленої поверхні , змазувати її мазями , маслами або вазеліном. Забруднена рана може почати гноїтися і довго не загоюється. Потрібно покрити обпечену поверхню стерильним матеріалом або чистою полотняною ганчіркою , накласти зверху вату , перев'язати бинтом і відправити потерпілого до лікарні. Не можна розкривати міхури і віддирати пристали до обпаленим місцях обгорілі шматки одягу. Це при необхідності зробить лікар.
При ураженні електричним струмом потерпілого необхідно швидко ізолювати від дії струму , відключивши установку , якої він стосується.
Для дотику до тіла потерпілого, що знаходиться під струмом , потрібно надіти гумові рукавички , калоші , сухий одяг , стати на суху дошку.
У разі необхідності - перерубати дроти низької напруги , не торкаючись декількох проводів , і кожен дріт рубати окремо , попередньо вдягнувши гумові рукавички і калоші.
Постраждалого при всіх випадках травматизму потрібно негайно відправити на медичний пункт або викликати медичну помошь .

5 . Виробнича санітарія і особиста гігієна


Виробнича санітарія здійснюється виконанням санітарних умов на виробництві , забезпечують необхідні заходи але оздоровлення умов праці . Це досягається пристроєм спеціальної вентиляції , чистотою і порядком у приміщенні , достатнім природним та штучним освітленням , забезпеченням робочих душами , їдальнями, кімнатами відпочинку , правильним режимом роботи і відпочинку , лікуванням , будинками відпочинку , санаторіями і т. д.
Велике значення для збереження здоров'я і підвищення продуктивності праці має також особиста гігієна робочого .
Наслідком тривалої і напруженої роботи є стомлення організму. Стан втоми викликається погіршенням кровообігу , особливо в м'язах , що піддаються тривалим напруженням. Стомлення залежно від умов праці може наступити швидше « Чи повільніше. Якщо робочому доводиться працювати в незручному становищі - нагинатися або піднімати руки вище , ніж це необхідно ( дуже низький або високий верстак , верстат і т д.). , То він втомлюється швидше і продуктивність праці його значно знижується.
Для попередження швидкого стомлення необхідно підбирати робоче обладнання відповідно до зростання працюючого , забезпечити зручне для роботи положення , відповідно чергувати режим роботи і відпочинку , правильно відпочивати (наприклад , при роботі , що вимагає тривалого стояння , краще відпочивати сидячи) . Велике значення для зміцнення організму має фізкультура , перебування на чистому повітрі , зміст тіла в чистоті , ретельне миття рук , обличчя, шиї щодня вранці і перед сном , миття рук милом перед обідом і після роботи , душі , обтирання і т. д.

6 . Техніка безпеки на монтажних роботах


При монтажі вентиляційних систем всередині будівель зазвичай доводиться працювати на висоті , користуючись тимчасовими лісами і риштованням , пересувати і піднімати тяжкості за допомогою підйомних механізмів і пристосувань поблизу заводського діючого обладнання та електромереж . Щоб уникнути нещасних випадків місце монтажу повинно бути достатньо освітлене , верстати необхідно вимкнути , електропроводку знеструмити , а ліси застосовувати міцні і стійкі .
Якщо по виробничих умов вимкнути устаткування і знеструмити електропроводку не можна , то монтаж слід проводити в неробочий час , а електропроводку ретельно захистити .
Міцність і надійність лісів і риштовання перевіряються технічним персоналом до роботи . Сходові лісу розбірний або нерозбірними конструкції для міцності розшиваються діагональними розкосами і горизонтальними переймами з дощок .
Настил на лісах і риштованні влаштовують шириною не менше 1 л з бічними огорожами ( поручнями ) . Перила встановлюються на висоті 1 м від настилу. Внизу біля настилу прибивають бортову дошку шириною 18 см для попередження падіння інструменту , деталей та матеріалів з лісів і щоб нога робочого бува не зісковзнула з настилу.
Риштування і помости завжди повинні бути чистими . На них не можна накопичувати зайвий матеріал і деталі обладнання , які збільшують навантаження на настил і можуть випадково впасти на працюючих внизу.
Не слід класти інструмент на край настилів щоб уникнути нещасних випадків при його падінні. Пересувати і піднімати лісу під час знаходження на них робітників не допускається.
Підвісні риштування і колиски влаштовують з бар'єрами , а щоб вони не розгойдувалися , їх розкріплюють тросами або розкосами .
Під час роботи в колисці або на підвісних лісах робочих постачають поясом , за який вони прив'язуються мотузкою до надійної частини будівлі .
Підйом робітників у колисці допускається тільки за допомогою лебідки , яка має запобіжне пристосування , пріпятствій самоопусканію люльки ( храпове колесо з храповиком і гальмівної стрічкою) .
Для безпечної роботи при підйомі ваг ледебкі , талі і блоки повинні мати п'ятикратний запас лрочності , а підйомники та крани - шестиразовий .
Під час роботи підйомних механізмів не можна перебувати під вантажем, що піднімається і користуватися цими механізмами для підйому і спуску робітників.
Слід особливо обумовити , що дозвіл на допуск до роботи робітники можуть отримати тільки після здачі техмінімуму з техніки безпеки та інструктажу на робочому місці.
Для роботи на висоті необхідно попереднє медичний огляд.


Категорія: Охорона праці | Додав: ohranatruda (14.10.2013)
Переглядів: 936 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Вплив електромагнітного поля мобільного телефону на організм людини

Завдання та предмет гігієни. Методи гігієнічних досліджень

ОРГАНІЗАЦІЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ НА ВИРОБНИЦТВІ

Правила техніки безпеки на будівельному майданчику

Надзвичайні ситуації воєнного часу

Тушение пожаров в сельских населенных пунктахМеню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz