Четвер, 25.04.2024, 11:47
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Охорона праці

Слюсар - бляхар з промислової вентиляції. Техніка безпеки при виконанні робіт.

I. Причини промислового травматизму


У процесі виконання заготівельних операцій нещасні випадки можуть статися : при роботі на несправному обладнанні , відсутності або несправності огороджень і запобіжних пристроїв , відсутності пристроїв захисного заземлення , неправильному обслуговуванні верстатів , механізмів та обладнання , несправному стані інструменту і неправильному його використанні , поганому освітленні робочого місця.
Захисним заземленням називається металеве з'єднання нетоконесущіх частин установки з заземлювачем , розташованим в землі. Призначення захисного заземлення -захист людини від ураження електрострумом у разі пробою і переходу напруги на металеві конструкції і частини обладнання .
Занулением називається металеве з'єднання металевих частин електроустановок , нормально ізольованих від частин, що знаходяться під напругою , із заземленим нульовим проводом мережі .
Нещасні випадки можуть статися через відсутність належного порядку і чистоти на робочому місці. Матеріали , заготовки , вироби , розкидані по приміщенню і не укладені на відведених для н « х місцях , заважають під час роботи і можуть придавити або забити робітника.
Опіки або інші нещасні випадки можуть статися при роботі біля горна , зварюванні або біля струмопровідних проводів , якщо не вжито необхідних заходів обережності (робота в рукавицях , використання тільки справною газозварювальної і електрозварювальної апаратури , дбайливе поводження з балонами , наповненими газом , і т. П. ) .
Нещасні випадки нерідко відбуваються через невиконання правил внутрішнього розпорядку та правил поведінки в майстернях.
Безцільне ходіння по цеху , скупчення кількох людей у одного робочого місця , біганина по цеху , штовхання один одного можуть також призвести до нещасних випадків.
Робоче місце необхідно утримувати в чистоті і порядку.
Заготівлі й вироби слід укладати у робочого місця , щоб вони не захаращували проходи і не заважали роботі . У міру накопичення вироби слід відносити на місця їх зберігання. Після закінчення роботи необхідно привести в порядок своє робоче місце і прилегла до нього ділянку , понести сміття , стружки і тирса ; масляні ганчірки і кінці прибрати в спеціальні металеві ящики.


2 . Техніка безпеки при роботі в майстернях


Приступаючи вперше до виконання якої-небудь нової роботи , молодий робітник повинен отримати від майстра докладні вказівки про правила і прийомах безпечного виконання даної роботи .
Перед початком роботи , надягаючи спецодяг , необхідно переглянути , щоб на ній не було звисаючих кінців , рукава треба ллотно застебнути навколо кисті або закатати вище ліктя ; потім потрібно перевірити : робоче місце , справність інструменту , правильність його заточування і заправлення , надійність насадки ручок ( у молотків , кувалд , напилків ), розташування всього інструменту на відповідних місцях ; міцність зміцнення лещат і пристосувань на верстаті.
Працюючи на верстатах , заборонено надягати і переводити на ходу руками приводні ремені і торкатися руками обертових частин , тому що можна рукою потрапити у верстат і отримати поранення .
Робочі інструменти та оброблювані деталі потрібно міцно зміцнювати на верстаті до пуску його . Заміну робочого інструменту , встановлення та зміцнення оброблюваних деталей, чищення і мастило верстата і прибирання стружок і тирси можна робити тільки при повній зупинці верстата. Прибирати стружки слід тільки щітками або гачками , щоб не поранити руки . Не можна передавати або приймати що-небудь через верстат під час його роботи .
Всі обертові частини верстата - шестерні , шківи , ремінні передачі тощо п. - Повинні мати справні огорожі , які при роботі верстата повинні бути на своєму місці і « міцно укріплені.
Рубильники для пуску електродвигунів верстата та інші пускові пристосування не повинні мати оголених проводів і повинні бути в справності .
Працювати на приводних ■ наждачних верстатах дозволяється тільки з запобіжними окулярами , щоб не пошкодити очі .
При припиненні роботи на верстаті він повинен бути обов'язково зупинений , рубильник вимкнений , а обробний інструмент відведений від оброблюваної деталі.
При участі в електрозварювальних і газозварювальних роботах необхідно надягати запобіжний щиток або окуляри і виконувати всі зазначені правила з техніки безпеки.
Якщо при огляді верстата помічені несправності в ньому або в захисних пристосуваннях , необхідно повідомити про це майстра .
Після роботи необхідно прибрати і привести в порядок своє робоче місце , а також вимити руки чистою водою з милом.
Мити руки охолоджувальною рідиною , маслом або гасом не рекомендується.


3 . протипожежні заходи


Причинами виникнення пожеж иа виробництві , особливо на будівельних майданчиках , можуть бути : випадкова іскра , що потрапила , на горючі матеріали ( .. Промаслені ганчірки , змащувальні масла , гас , бензин , стружки , тирсу і т п) ; кинутий палаючий недопалок цигарки ; несправність електропроводів і внаслідок цього коротке замикання їх ; несправність електроприладів і залишення їх невимкненими після роботи ; неправильне зберігання горючих матеріалів і промаслених обтиральних матеріалів і т. д.
Щоб уникнути пожеж необхідно обережно поводитися з вогнем і виконувати всі протипожежні заходи. Палити можна тільки в спеціально відведених місцях . Обтиральний матеріал ( ганчірки , клоччя і пр. ) Покладається прибирати в спеціальні залізні ящики з кришками ; байками з маслом , гасом та бензином іне залишати > в приміщенні біля місця роботи , їх необхідно відносити після користування в місця , спеціально відведені для зберігання вогненебезпечних матеріалів.
Чи не дозволяється накопичувати горючі мвfepіaли ; необхідно стежити за справністю електромережі. По закінченні роботи потрібно перевірити , чи виключені елйчтрорубільнікі , чи немає інших причин, що можуть викликати пожежу , вимкнути всі електроприлади і освітлювальні точки за винятком чергової лампочки.
До прибуття пожежних команд гасити пожежу мож-но водою з пожежного крана , у якого завжди повинні знаходитися справний пожежний рукав і брандспойт ; вогнегасниками , піском , для чого в спеціально відведених місцях повинні бути ящики з піском або кульки з піском.
Палаючий « бензин , гас , нафту , змащувальні масла і т. д. слід гасити пінними вогнегасниками і піском.
Під час пожежі робітники повинні дотримуватися спокою , беззаперечно виконувати розпорядження керівництва . Не можна при пожежі вибивати скло у вікнах , так як протяги сприяють поширенню пожежі.

4 . Перша допомога при нещасних випадках


До забитого місця потрібно прикласти лід , сніг , ганчірку , змочену холодною водою , і накласти бинт. Забите місце не можна змащувати йодом і накладати на нього компрес , що лише посилить біль.
При легких пораненнях потрібно промити рану перекисом водню , змастити йодом і забинтувати стерильним бинтом.
При ударах області живота , при непритомному стані і сильних болях необхідно потерпілого негайно відправити на медичний пункт.
При опіках не можна торкатися руками обпаленої поверхні , змазувати її мазями , маслами або вазеліном. Забруднена рана може почати гноїтися і довго не загоюється. Потрібно покрити обпечену поверхню стерильним матеріалом або чистою полотняною ганчіркою , накласти зверху вату , перев'язати бинтом і відправити потерпілого до лікарні. Не можна розкривати міхури і віддирати пристали до обпаленим місцях обгорілі шматки одягу. Це при необхідності зробить лікар.
При ураженні електричним струмом потерпілого необхідно швидко ізолювати від дії струму , відключивши установку , якої він стосується.
Для дотику до тіла потерпілого, що знаходиться під струмом , потрібно надіти гумові рукавички , калоші , сухий одяг , стати на суху дошку.
У разі необхідності - перерубати дроти низької напруги , не торкаючись декількох проводів , і кожен дріт рубати окремо , попередньо вдягнувши гумові рукавички і калоші.
Постраждалого при всіх випадках травматизму потрібно негайно відправити на медичний пункт або викликати медичну помошь .

5 . Виробнича санітарія і особиста гігієна


Виробнича санітарія здійснюється виконанням санітарних умов на виробництві , забезпечують необхідні заходи але оздоровлення умов праці . Це досягається пристроєм спеціальної вентиляції , чистотою і порядком у приміщенні , достатнім природним та штучним освітленням , забезпеченням робочих душами , їдальнями, кімнатами відпочинку , правильним режимом роботи і відпочинку , лікуванням , будинками відпочинку , санаторіями і т. д.
Велике значення для збереження здоров'я і підвищення продуктивності праці має також особиста гігієна робочого .
Наслідком тривалої і напруженої роботи є стомлення організму. Стан втоми викликається погіршенням кровообігу , особливо в м'язах , що піддаються тривалим напруженням. Стомлення залежно від умов праці може наступити швидше « Чи повільніше. Якщо робочому доводиться працювати в незручному становищі - нагинатися або піднімати руки вище , ніж це необхідно ( дуже низький або високий верстак , верстат і т д.). , То він втомлюється швидше і продуктивність праці його значно знижується.
Для попередження швидкого стомлення необхідно підбирати робоче обладнання відповідно до зростання працюючого , забезпечити зручне для роботи положення , відповідно чергувати режим роботи і відпочинку , правильно відпочивати (наприклад , при роботі , що вимагає тривалого стояння , краще відпочивати сидячи) . Велике значення для зміцнення організму має фізкультура , перебування на чистому повітрі , зміст тіла в чистоті , ретельне миття рук , обличчя, шиї щодня вранці і перед сном , миття рук милом перед обідом і після роботи , душі , обтирання і т. д.

6 . Техніка безпеки на монтажних роботах


При монтажі вентиляційних систем всередині будівель зазвичай доводиться працювати на висоті , користуючись тимчасовими лісами і риштованням , пересувати і піднімати тяжкості за допомогою підйомних механізмів і пристосувань поблизу заводського діючого обладнання та електромереж . Щоб уникнути нещасних випадків місце монтажу повинно бути достатньо освітлене , верстати необхідно вимкнути , електропроводку знеструмити , а ліси застосовувати міцні і стійкі .
Якщо по виробничих умов вимкнути устаткування і знеструмити електропроводку не можна , то монтаж слід проводити в неробочий час , а електропроводку ретельно захистити .
Міцність і надійність лісів і риштовання перевіряються технічним персоналом до роботи . Сходові лісу розбірний або нерозбірними конструкції для міцності розшиваються діагональними розкосами і горизонтальними переймами з дощок .
Настил на лісах і риштованні влаштовують шириною не менше 1 л з бічними огорожами ( поручнями ) . Перила встановлюються на висоті 1 м від настилу. Внизу біля настилу прибивають бортову дошку шириною 18 см для попередження падіння інструменту , деталей та матеріалів з лісів і щоб нога робочого бува не зісковзнула з настилу.
Риштування і помости завжди повинні бути чистими . На них не можна накопичувати зайвий матеріал і деталі обладнання , які збільшують навантаження на настил і можуть випадково впасти на працюючих внизу.
Не слід класти інструмент на край настилів щоб уникнути нещасних випадків при його падінні. Пересувати і піднімати лісу під час знаходження на них робітників не допускається.
Підвісні риштування і колиски влаштовують з бар'єрами , а щоб вони не розгойдувалися , їх розкріплюють тросами або розкосами .
Під час роботи в колисці або на підвісних лісах робочих постачають поясом , за який вони прив'язуються мотузкою до надійної частини будівлі .
Підйом робітників у колисці допускається тільки за допомогою лебідки , яка має запобіжне пристосування , пріпятствій самоопусканію люльки ( храпове колесо з храповиком і гальмівної стрічкою) .
Для безпечної роботи при підйомі ваг ледебкі , талі і блоки повинні мати п'ятикратний запас лрочності , а підйомники та крани - шестиразовий .
Під час роботи підйомних механізмів не можна перебувати під вантажем, що піднімається і користуватися цими механізмами для підйому і спуску робітників.
Слід особливо обумовити , що дозвіл на допуск до роботи робітники можуть отримати тільки після здачі техмінімуму з техніки безпеки та інструктажу на робочому місці.
Для роботи на висоті необхідно попереднє медичний огляд.


Категорія: Охорона праці | Додав: ohranatruda (14.10.2013)
Переглядів: 1689 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Анализ и повышение безопасности работающих в механическом цехе обработки деталей ОАО "Государственный Шарикоподшипниковый завод

Законодавче закріплення та регулювання охорони праці жінок

Перша допомога при укусах бджіл (ос, джмелів), змій.

Організація управління, оповіщення і зв'язку в районі надзвичайної ситуації

Реферат Охорона праці

Контрольна робота з дисципліни Цивільна оборона Варіант № 15



Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz