Середа, 24.04.2024, 15:48
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Охорона праці

Засоби захисту рук (Реферат)
Засоби захисту рук використовуються для профілактики несприятливої дії на працюючих небезпечних і шкідливих виробничих чинників, здатних стати причиною хімічних опіків, механічних і інших пошкоджень, а також захворювань шкіри.
Залежно від призначення і захисних властивостей ЗГЗ рук поділяються на групи і підгрупи.
Існують ЗІЗ рук для захисту від механічного впливу (порізів, проколів, вібрацій); підвищених і понижених температур; теплового випромінювання, іскор і бризок розплавленого металу, радіоактивних забруднень; іонізуючих і неіонізуючих випромінювань, від розчинів кислот, лугів та інших шкідливих чинників.
Залежно від призначення ЗІЗ рук виготовляються з тканин, штучної шкіри, полімерних та інших матеріалів.
Для захисту від кислот, лугів і інших хімічних агресивних речовин використовують рукавиці з полімерних матеріалів (гума, полівінілхлорид ін.).
ЗІЗ рук від підвищених і понижених температур виготовляють з сукна, азбестових тканин, брезенту і інших тканин з теплоізолюючими прокладками.
Для захисту від рентгенівського випромінювання використовуються гумовотрикотажні рукавиці, до складу яких входить свинець.
Форма і конструкція рукавиць визначається особливостями виробничої діяльності і видом виробничих шкідливих чинників.
Для ЗІЗ рук встановлена номенклатура показників якості, що забезпечують надійний захист, зручність у роботі, максимальний повітрообмін і необхідну для безпечного виконання відповідних виробничих операцій, оптимальну чутливість пальців, а також здатність легко очищатися від виробничого забруднення.
Як маркують рукавиці залежно від призначення?
Відповідно до ГОСТ 12.4.103-83 рукавиці мають таке маркування: Мн, Мп, Мв -від механічних пошкоджень, відповідно при стиранні, проколах і вібрації; Тн — від теплового випромінювання; Тр — від краплин, розплавленого металу; Кп — від контакту з нагрітими предметами; Рз - від радіоактивних забруднень; Рн - від рентгенівських випромінювань; Зн - від електричного струму напругою до 1000 В; Зв - від електричного струму напругою вище 1000 В; Зс — від електростатичних полів; Зп — від електричних полів; Пс — від пилу скловолокна, азбесту; Яж - від рідких токсичних речовин; Ви і Ву—від води і розчинів нетоксичних речовин, водонепроникних і водопроникних відповідно; Кк — від розчинів кислот; Щр - від розплавів лугів; Не — від нафти; Нм - від нафтових масел; Рж - від рослинних і товарних масел і жирів; Нт — від твердих нафтопродуктів; Бм — від мікроорганізмів; Бн - від комах.
Що належить до дерматологічних ЗІЗ рук?
У тих випадках, коли за умов виробничої діяльності працюючі не можуть використовувати рукавиці, рукавички і інші засоби захисту,—використовують дерматологічні захисні засоби. Залежно від призначення, вони підрозділяються на два типи: захисно-профілактичні і шкіроочисні.
До захисно-профілактичних засобів належать пасти, мазі, креми, що забезпечують захист відкритих ділянок шкіри від деяких механічних, хімічних і біологічних чинників і одночасно запобігають виникненню шкірних захворювань.
За фізико-хімічними властивостями ці пасти, мазі і креми поділяються на гідрофільні і гідрофобні.
Гідрофільні - використовують для захисту шкіри від впливу органічних розчинників, лаків, смол. Основа цих паст і мазей має не розчинятися у вказаних речовинах.
Гідрофобні пасти і мазі застосовують для захисту від води і водних розчинів кислот, лугів, солей, мастильно-охолоджуючих рідин, деяких сипучих матеріалів. Вони виготовляються на жировій, силіконовій основі або на основі смоли, воску, ефірів, целюлози, нерозчинних у воді.
Для очищення шкіри використовують мило, механічні очищувачі (пісок, глина), речовини для обезбарвлення фарб. У засоби для очищення шкіри включають жири (ланолін) для нейтралізації шкідливої дії на шкіру розчинників, лугів. Широко використовуються синтетичні миючі препарати, які мають у своєму складі поверхнево-активні речовини, які сприяють більш ефективному видаленню забруднення з шкіри.
Промисловість випускає декілька найменувань очищувачів шкіри, які придатні для видалення масляної фарби, жиру, сажі, клеїв, мастил, іржі, пасти миючі для рук з дезинфікуючою дією і т. ін.


Категорія: Охорона праці | Додав: ohranatruda (04.08.2012)
Переглядів: 1857 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Изложить основные положения плана ликвидации аварий в угольных шахтах.

Эргономические основы безопасности труда

Защита населения и территорий в чрезвычайных ситуациях

Профессиональные заболевания от воздействия шума, инфра- и ультразвука

Измерение освещенности на рабочих местах

Мировой опыт организации и деятельности СОТ



Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz