Четвер, 18.04.2024, 18:33
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Пожежна безпека

Вибір установки пожежогасіння для серверної та електронного архіву
 Цифрова Інформація - головна складова бізнесу на сьогоднішній день, крім капіталу, персоналу та сировини. Дослідження показують, що допустима тривалість простою IT-структур більшості компаній не перевищує 8 годин, іншими словами, відсутність зв'язку усередині компанії і з зовнішнім світом протягом одного дня може катастрофічно позначитися на її діяльності. Термін життя компаній після відмови роботи ITслужби для різних видів бізнесу складає від 2-х днів для банку до 5,5 днів для страхової компанії. Після терактів 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку фахівці з інформаційних технологій почали говорити про те, що знищення будівлі банку може призвести до повної втрати даних про клієнтів, розрахункових рахунках і тим самим викликати повний колапс фінансової організації. У Росії інтерес до систем захисту інформації зріс після енергетичної аварії в Москві, а також після низки великих пожеж.

Загрози для інформаційних систем підприємства можна розділити на три типи:

-- віруси, спам і інші шкідливі програми,

-- стихійні лиха: землетруси, повені, пожежі і т.д.,

-- крадіжка і механічне пошкодження інформаційної бази,

Для захисту від спаму і вірусів використовуються Firewall, Antivirus та інші програми. У цій статті ми розповімо про способи протипожежного захисту (англ. Fire protection) комп'ютерного обладнання. Яка установка пожежогасіння найкращим чином підходить для серверних та електронних архівів?
Пожежний-невидимка

Для гасіння вогню в приміщенні створюється не підтримує горіння середу. Для цього воно заповнюється порошком, піною, аерозолем, водою чи газом. Відповідно до російськими нормами пожежної безпеки, для гасіння приміщень для розміщення ЕОМ, зв'язкових процесорів і телекомунікаційних вузлів мереж, архівів магнітних і паперових носіїв, графобудівники, сервісної апаратури, систем підготовки даних використовуються тільки установки газового пожежогасіння. Газові вогнегасники речовини (ГОТВ), що застосовуються в таких установках, прозорі, не проводять електрику і не залишають слідів на обладнанні, тому оптимально підходять для гасіння комп'ютерного обладнання.

В установках газового пожежогасіння застосовуються як умовно безпечні, так і небезпечні для людини гази. У серверних, як правило, дуже ймовірно знаходження людини (програміста, співробітника банку або телекомунікаційної компанії, диспетчера - якщо мова йде про аеронавігаційного устаткування), тому в статті ми порівнюємо тільки безпечні ГОТВ і не розглядаємо Хладон 125 і двоокис вуглецю (СО2).
Що краще: благородство чи чистота?

До безпечним газів відносяться інертні (благородні) гази такі як аргон, азот, а так само Інерген, і «чисті» гази хладон 23, хладон 227еа і Novec ™ 1230. Ми порівняли інертні і чисті гази за рівнем безпеки для людини і навколишнього середовища, а також привели економічні фактори.

Людина стикається з ГОТВ у двох випадках - при санкціонованому або хибному спрацьовування. У першому випадку, шкідлива дія вогнегасної речовини незрівнянно менше небезпеку отруєння продуктами горіння. У другому випадку, небезпеку для людини виникає в наступних ситуаціях:

-- якщо газ знижує рівень кисню в приміщенні нижче 12% змісту, тоді людина може задихнутися;

-- якщо газ в приміщенні досягає надмірної концентрації і виникає небезпека отруєння.

Інертні гази знижують концентрацію кисню в приміщенні нижче 13,6%. Чисті гази незначно знижують рівень кисню, найкращий показник у ГОТВ Novec ™ 1230 - 19,5%. Для оцінки токсичності газу, необхідно порівняти робочу і безпечну концентрацію ГОТВ - чим більше безпечна концентрація в порівнянні з робочою, тим нижче вірогідність інтоксикації людини при помилковому спрацьовуванні установки (Мал. 2).

Забруднення навколишнього середовища вбиває близько трьох мільйонів осіб на рік, тому питання екологічної чистоти гостро стоїть в усіх галузях, у тому числі і в області пожежогасіння. Ми порівняли озоноруйнівних потенціал, коефіцієнт глобального потепління і час розпаду в атмосфері інертних і чистих ГОТВ (див. Таб. 2). У порівняно дуже програють хладони. У зв'язку з цим не дивно, що Кіотський протокол обмежив їх застосування, а за згубний вплив на навколишнє середовище Монреальський протокол заборонив хладон 114В2 і хладон 1301. Інертні гази і склад Novec ™ 1230 практично не впливають на екологію.

Ціна установки пожежогасіння визначається вартістю газу, ціною технологічного обладнання (модулів, насадки, трубопроводу), вартістю експлуатації установки і додатковими витратами. Для визначення кінцевої вартості необхідно розглядати систему в цілому. У таб. 3 наведені фактори, що впливають на вартість установки пожежогасіння. Чим більше модулів використовується, тим вище ціна системи та монтажу, більше площа, яку займають модулі в захищається приміщенні. Наприклад, для захисту кімнати об'ємом 150 м3 необхідно від 4 до 7 балонів з інертним газом і від 1 до 2 балонів тієї ж ємності з чистим газом. Економічність установок на базі чистих газів тут очевидна. Крім того, при застосування інертних газів як вогнегасної речовини, що захищається приміщенні необхідно встановити клапани для скидання надлишкового тиску. У залежно від об'єму приміщення встановлюється один або кілька клапанів. У даний час, ціна одного клапана становить близько 12.000 рублів (КСІД-1 ,2-600). Агрегатний стан ГОТВ, в якому воно зберігатися в модулях установки, визначає кваліфікацію персоналу, що проводить монтаж і обслуговування установки. Так інертні гази зберігаються в стислому стані під великим тиском (до 300 бар в установках із застосуванням газу Інерген). Чисті гази - у вигляді рідини при більш низькому тиску, наприклад Novec ™ 1230, при робочому тиску 24,8 бар. Кваліфікація персоналу, а також обладнання, необхідне для заправки газу під високим тиском, має свою ціну.

Підіб'ємо загальний рейтинг: Інертні гази знижують концентрацію кисню в приміщенні до потенційно небезпечного для людини рівня, при цьому є екологічно чистими, але не вигідні за розглянутими економічними параметрами. Чисті гази незначно знижують рівень кисню, тобто менш небезпечні для людини, крім того, склад Novec ™ 1230 не впливає на навколишнє середовище, чисті гази так само економічно вигідні. З'ясувавши, що чисті гази краще підходять для специфічних потреб серверних та електронних архівів, виберемо краще серед них.
And the winner is ...

Ви вже знаєте, що Novec ™ 1230 практично не знижує рівень кисню в приміщенні, а за рівнем екологічності набагато перевершує хладони. Кількість балонів для захисту одного і того ж об'єму приміщення відрізняється у хладонов і Novec ™ 1230 незначно, проте, використовується різна кількість газу. Додаткова вартість газу зростає в залежності від об'єму приміщення (Мал. 3). Вище, ми вже згадували про Монреальському угоді, у ньому передбачається обмеження використання хладонов, тому їх доступність в майбутньому стоїть під питанням. Таким чином, серед чистих газів Novec ™ 1230 є найбільш безпечним, екологічним і економічно більш вигідним.
Висновок

Порівнявши установки пожежогасіння на базі інертних і чистих газів з безпеки, екологічності та економічними параметрами, ми прийшли до висновку, що найбільш підходящим для серверних та електронних архівів є установки з застосуванням чистих газів і, зокрема, установки на базі вогнегасної складу Novec ™ 1230.
Список літератури

Для підготовки даної роботи були використані матеріали з сайту http://www.securpress.ru/
Категорія: Пожежна безпека | Додав: ohranatruda (22.05.2010)
Переглядів: 1608 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Природні явища – джерела негативних факторів

Евакуація населення

Контрольна робота з дисципліни: “Цивільна оборона”

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ, ЩО УБЕЗПЕЧУЮТЬ ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС РОБОТИ

ДЕРЖАВНИЙ НАГЛЯД І ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ОХОРОНОЮ ПРАЦІ

Медико-тактична характеристика вогнищ ураження СДОР.



Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz