П`ятниця, 29.03.2024, 14:49
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Цівільна оборона

Порядок дій особового складу після виходу з зони хімічного забруднення. Зовнішні ознаки забруднення місцевості. Прилад ДП – 5Б
Порядок дій особового складу після виходу з зони хімічного забруднення.  

Після виходу із зони забруднення хімічними речовинами весь особовий склад проводить спеціальну обробку військової техніки, засобів захисту, зброї, обмундирування.

Спеціальна обробка військ заключається в проведенні дегазації, дезактивації та дезінфекції озброєння та військової техніки, засобів індивідуального захисту, обмундирування та інших матеріальних засобів, а при необхідності і санітарної обробки особового складу. Вона організується штабами з¢єднань (частин) та здійснюється силами та засобами самих військ. Найбільш важкі задачі виконуються силами та засобами хімічних військ, а по санітарній обробці – службами тилу. Спеціальна обробка військ може бути як повною так і частковою.

Часткова спеціальна обробка проводиться по розпорядженню командирів частин (підрозділів) в ході виконання бойових задач. Вона включає:

При зараженні ОР – негайну дегазацію шкіряних покровів людини, обмундирування, лицевої частини протигаза, стрілецького озброєння, окремих частин зовнішньої поверхні озброєння та техніки, з якими особовий склад постійно торкається в ході виконання бойових задач.

При зараження РР – дезактивацію шкіри людей, обмундирування, стрілецької зброї, спорядження, взуття, засобів індивідуального захисту.

При зараженні БР – дезінфекцію шкіри людини.

Повна спеціальна обробка військ проводиться за розпорядженням командира з¢єднання (частини) після виконання бойових задач, а також завершення бою.

Вона включає проведення у повному об¢ємі дегазації, дезактивації та дезінфекції озброєння та військової техніки, обмундирування, взуття, засобів захисту, боєприпасів та інших матеріальних засобів, а при необхідності санітарну обробку особового складу. Повна спеціальна обробка військ проводиться в районах розташування (зосередження частин) та підрозділів на маршрутах їх руху, а також в районах спеціальної обробки. Повна спеціальна обробка проводиться підрозділами та частинами хімічних військ.

Зовнішні ознаки забруднення місцевості


Виявлення отруйних речовин в повітрі, на місцевості, військовій техніці, обмундируванні і на інших об¢єктах здійснюється за допомогою приборів хімічної розвідки, індикаторних плівок або шляхом взяття проб і наступного аналізу їх у хімічних лабораторіях.

Виявлення і кількісна оцінка отруйних речовин в польових умовах у повітрі і на різноманітних об¢єктах здійснюється хімічним методом, що ґрунтується на здібності отруйних речовин при взаємодії з деякими реактивами створювати хімічні сполуки з визначеним забарвленням. Поява забарвлення свідчить про наявність отруйної речовини., а за її інтенсивністю шляхом порівняння зі спеціально підібраними кольоровими еталонами можна судити про концентрацію виявленої отруйної речовини.

При радіоактивному забрудненні місцевості в суху погоду при діях в пішому порядку і при подоланні зон забруднення на машинах особовий склад може знаходитися без засобів захисту. За умов пилоутворення особовий склад використовує респіратори – на закритих машинах, і захисні плащі, одягнені в рукава, – на відкритих машинах. У вологу погоду при діях у пішому порядку використовуються захисні панчохи, а при необхідності і рукавиці.

При забрудненні повітря нестійкими отруйними речовинами особовий склад при діях поза укриттями і при розташуванні всередині об¢єктів без фільтровентиляції використовує тільки протигази.

При зараженні місцевості і повітря отруйними речовинами VX, зоманом, іпритом і біологічними аерозолями особовий склад при діях поза укриттями, при виконанні дегазаційних і дезінфекційних робіт, при подоланні зараженої місцевості на відкритих машинах і на машинах з тентами використовують протигази, захисні плащі, надіті в рукава, захисні панчохи і рукавиці. При знаходженні всередині об¢єктів без фільтровентиляції використовуються тільки протигази.

Норматив №7. Дії за сигналом "Радіаційна небезпека”.

Військовослужбовці у складі підрозділу виконують бойове завдання, знаходяться у районі розташування  відкрито або поблизу інженерних споруджень. Подається сигнал "Радіаційна небезпека”. За цим сигналом військовослужбовці одягають протигази, захисні плащі в рукава, захисні панчохи і рукавиці. при наявності в 5-10 м від підрозділу укрить (сховищ, бліндажів, траншей), закритої спеціальної техніки одягають респіратори, займають укриття або свої місця в техніці, закривають двері, люки, жалюзі, вмикають систему колективного захисту і бортові прилади радіаційної розвідки.. Час відраховується від моменту подачі команди до одягнення засобів захисту.


Призначення, будова дозиметричного приладу ДП – 5Б


Вимірювач потужності дози ДП- 5Б призначений для вимірювання потужності дози випромінювання на місцевості і радіоактивного забруднення різних предметів по випромінюванню, а також для виявлення  випромінювання.


Вимірювання здійснюється в тій  точці простору, в яку поміщено блок детектування.

Діапазон вимірювань від 0,05 мр/год до 200 р/год розбито на 6 підрозділів. Похибка вимірювання приладу не перевищує   30 % від вимірюваємої величини.

Блок детектування  герметичний і припускає занурення в воду на глибину до 50 см. Живлення приладу забезпечується від 3-х елементів типу КБ-1, що забезпечують нормальну роботу протягом 40 годин. Маса приладу 2,8 кг. Телефон підключається для звукової індикації.

2.2 Підготовка до роботи, проведення вимірювань рівнів радіації.

Підготовка здійснюється таким чином: пристібнути до футляру поясний і плечовий ремінь. Встановити коректором стрілку електровимірювача на 0 шкалі. РЕЖИМ обернути вліво до упора. Ручка переключання  діапазонів в положення ВЫКЛЮЧЕНО. Підключити джерела живлення. Увімкнути прилад, поставити ручку перемикача  режимів в положення РЕЖ. Обертаючи ручку РЕЖ по годинниковій стрілці, встановити стрілку електровимірювача на мітку. Якщо стрілка не встановлюється, необхідно замінити джерело  живлення. Потім підключити головні телефони і перевірити роботу приладу за допомогою радіоактивного джерела. Екран на блоці детектування становиться в положення Б, захисна пластина джерела живлення відкривається в сторону, блок детектування встановлюється упорами на кришку футляра у  фіксаторі так, щоб вхідне вікно знаходилось напроти джерела. Перемикач піддіапазонів послідовно ставиться в положення х1000, х100, х10, х1, х0,1. Наявність „щілчків” в телефоні свідчить про справність приладу. При   натисненні на кнопку СБРОС стрілка приладу повинна встановлюватися на 0.

Після встановлення джерела в положення Г і  перемикача діапазонів в положення РЕЖ прилад готовий до роботи. Час підготовки до роботи 4-5 хвилин.

Вимірювання потужності дози   випромінювання на місцевості

Виконується при установці екрану детектування в положення Г. Блок детектування розміщується на відстані руки на висоті 0,7 м -1 м. від поверхні землі. Знімають показання, враховуючи під діапазон. Перед кожним вимірюванням нажимають СБРОС.

За показання приладу приймається середнє значення  відхилення стрілки між крайніми значеннями її коливань.

Вимірювання  радіоактивної забрудненості предметів.

Проводять при установці екрану блоку в положення Г.

2.3 Призначення будова приладу хімічної розвідки ВПХР.

Військовий прилад хімічної розвідки призначений для виявлення отруйних речовин в повітрі, на місцевості, техніці та  інших об’єктах . Основними частина приладу є:

- ручний насос ( для прокачування повітря скрізь індикаторні трубки);

- індикаторні трубки.

Характеристики.

- Одне червоне кільце і червона крапка – виявляє зарін, зоман, VX гази – до дії ОР без кольору – після дії ОР  червона , що переходить в жовтий колір;

- Три зелених кільця – виявляє  фосген – до дії ОР без кольору – після дії ОР зеленого чи синьо-зеленого кольору, а також  хлорциан, синильну кислоту – до дії ОР без кольору – після дії ОР червоно-фіолетового кольору;

- Одне жовте кільце – виявляє іприт – до дії ОР лимонно-жовтого кольору – після дії ОР червоного;

- Одне коричневе кільце – виявляє ВZ – до дії ОР без кольору – після дії ОР синьо-зеленого кольору.

Насадка призначена для роботи з приладом в диму, при виявленні ОР в грунті, в/техніці, обмундируванні в сипучих матеріалах.

Захисні ковпачки для запобігання  попадання на поверхні насадки  капельно-рідких ОР та забруднення.

Проти аерозольні фільтри – для виявлення ОР в диму на повітрі, що містить пари речовин кислого характеру.

Грілка з нагрівальним патроном слугує для підігріву індикаторної трубки при температурі повітря від -40 до + 15.

2.4.Порядок та способи визначення ОР в повітрі та на місцевості.

Виявлення отруйних речовин за допомогою трубки з червоним кільцем і червоною крапкою, далі трубкою з трьома зеленими кільцями, далі – з одним жовтим кільцем і в  останню чергу – з коричневим кільцем. Така послідовність пов’язана  зі ступінню тяжкості  отруєнь отруйними речовинами.

При виявленні ОР на місцевості, техніці, інших об’єктах, на грунті і сипучих матеріалах спочатку використовується індикаторні трубки з червоним кільцем і червоною крапкою, а потім з одним жовтим кільцем.

Порядок роботи з індикаторними трубками з червоними кільцем і точкою :

А) визначення ОР в небезпечних концентраціях – 5-10-5 мг/л і вище ( 5-6 качань насосом):

- вийняти з  касети дві індикаторні трубки, надпиляти їх кінці і відкрити по надпилам;

- ампуловскривачем розбити верхні ампули обох трубок, взяти трубки за кінці з  маркуванням і енергійно наотмаш встряхнути  обидві трубки односно 2-3 рази;

- одну з трубок ( дослідну) вставити немаркованим кінцем в насос і прокачати повітря, через другу  ( контрольну) повітря не прокачувати;

- тим же ампуловскривачем спочатку розбити нижню ампулу в дослідній трубці і встряхнути наотмаш 1-2 рази так, щоб повністю  змочити шар наповнювача. Зразу після цього розбити нижню ампулу в контрольній трубці і також встряхнути її;

- спостерігати за переходом забарвлення в контрольній трубці від червоного до жовтого. До моменту утворення жовтого забарвлення в контрольній трубці  збереження червоного кольору шару наповнювача  дослідної трубки вказує на наявність ОР в небезпечних концентраціях.
Категорія: Цівільна оборона | Додав: ohranatruda (13.01.2012)
Переглядів: 2181 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Респіратор. Правила користування респіратором

Методи Оцінки Умов Праці

Охорона праці Вариант 11

Гігієна праці

Характеристика опіків, надання першої медичної допомоги при опіках.

Державна політика в галузі охорони праці



Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz