Неділя, 18.02.2018, 07:46
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Цівільна оборона

Завдання Цивільної оборони України
Завданнями Цивільної оборони України є:
запобігання виникненню надзвичайних ситуацій тех¬ногенного походження і здійснення заходів, спрямованих на зменшення збитків і втрат у разі аварій, катастроф, ви¬бухів, великих пожеж та стихійного лиха;
оповіщення населення про загрозу і виникнення над¬звичайних ситуацій у мирний і воєнний час та постійне інформування про наявну обстановку;
захист населення від наслідків аварій, катастроф, стихійного лиха та від небезпеки у воєнний час;
організація і проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у районах лиха й осередках ураження;
створення систем аналізу і Прогнозування, управлін¬ня, оповіщення і зв'язку, спостереження і контролю за ра¬діоактивним, хімічним і бактеріологічним зараженням, підтримання їх у готовності до функціонування у надзви¬чайних ситуаціях мирного та воєнного часу;
підготовка і перепідготовка керівного складу, органів управління та сил ЦО;
навчання населення правил застосовування засобів ін¬дивідуального захисту і поводження в надзвичайних ситу¬аціях.

ОРГАНІЗАЦІЯ ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Цивільна оборона в навчальних закладах організо¬вується за тим самим принципом, що й на об'єктах народ¬ного господарства, але з навчальною метою. Начальником ЦО навчального закладу (школи, технікуму, ПТУ) є його директор. Розроблено організаційну структуру ЦО навчаль¬ного закладу (див. схему). Склад поста радіаційного і хіміч¬ного спостереження і його оснащення розглядалися рані¬ше. До складу рятувальної групи входять такі ланки: лан¬ка розвідки, ланка пожежогасіння, ланка рятувальників, ланка надання першої медичної допомоги. Група Охорони громадського порядку організовує охорону школи після евакуації учнів з її приміщення. Ланка обслуговування сховища підтримує порядок у підвальних приміщеннях, що використовуються як протирадіаційні укриття.
Штаб ЦО розробляє документи й організовує прове¬дення заходів із цивільної оборони.

ОРГАНІЗАЦІЯ І ПРОВЕДЕННЯ РЯТУВАЛЬНИХ
ТА ІНШИХ НЕВІДКЛАДНИХ РОБІТ
У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ
Рятувальні роботи у мирний час проводяться в райо¬нах стихійних лих, повені, землетрусу, масових пожеж, селевих потоків, на місцях аварій на виробництві і транс¬порті. Мета робіт — пошук потерпілих, рятування їх з-під завалів, зруйнованих будинків, захисних споруд, на¬дання першої медичної допомоги, евакуація з осередків ураження до медичних установ.Розвідуючи маршрути руху і ділянки (об'єкти) робіт, розвідгрупа (ланка) висувається до осередку ураження за наміченим маршрутом. Розвідники за приладами визнача¬ють зараженість маршруту радіоактивними й отруйними речовинами, встановлюють знаки огородження з правого боку дороги за ходом руху. Якщо рівні радіації і заражен¬ня ОР високі, то шукають обхід (прохід) і позначають йо¬го напрям.
Дані про стан маршруту, його прохідність, кордони за¬раження, напрями обходів командир розвідгрупи допові¬дає по радіо начальнику штабу ЦО об'єкта і наносить на карту (схему) маршрут.
Виходячи на територію об'єкта, розвідники визнача¬ють рівні радіації, наявність отруйних речовин, розшуку¬ють сховища, укриття й оглядають їх, встановлюють зв'язок з людьми, які там перебувають. На території об'єкта визначають характер руйнувань будинків і споруд, напрям поширення пожеж, виявляють ушкодження та аварії на комунально-енергетичних мережах. Визначають місця, небезпечні для роботи формувань. Шукають марш¬рути для введення сил ЦО й евакуації потерпілих. Розчи¬щають проходи (проїзди) у завалах, якщо немає об'їзду. Там, де висота завалу не вище 1 м, шлях прокладають бульдозером по проїжджій частині вулиці, а в зонах суцільних завалів, що перевищують 1 м, — по завалу. Ши¬рина шляху при односторонньому русі повинна бути не менше 3,2 — 3,5 м. Для роз"їзду зустрічних машин через кожні 150—200 м влаштовують спеціальні майданчики. Ширина шляху при двосторонньому русі 7—8 м. Шсля закінчення робіт встановлюють дорожні знаки й організо¬вують регулювання руху.
Локалізацію і тушіння пожеж здійснюють протипо¬жежні сили з допомогою рятувальних та інших форму¬вань. Щоб не допустити злиття окремих вогнищ у су¬цільні, одночасно з тушінням прокладають просічні смуги, щоб відсікти вогонь. На шляху поширення пожежі розби¬рають або руйнують конструкції будинків, що горять, ви¬даляють легкозаймисті матеріали.
Розшук і рятування потерпілих організовують і прово¬дять на всій території об'єкта або житлового кварталу, де є повністю або частково зруйновані будинки. Одночасно з цим вживають заходи щодо попередження повторних об¬валів, відключають газову й електричну мережі, припиня¬ють подачу води.
Щоб врятувати людей, які опинились у глибині зава¬лу, роблять проходи до них, використовуючи порожнечі, утворені після руйнування великих елементів конст¬рукцій. Якщо східці зруйновано, то з приміщень верхніх поверхів потерпілих виносять по тимчасових дерев'яних трапах, через вікна або по приставних драбинах, обов'яз¬ково підстраховуючи канатом. Тих, хто перебуває у тяж¬кому стані, спускають на лямках. Перш ніж відкривати сховище, укриття, завал, треба встановити зв'язок з людь¬ми, з'ясувати, в якому вони стані. Зв'язок встановлюється через повітрозабірні отвори, люки, стояки водопостачання або опалення, що ведуть до сховища. Коли порушено сис¬теми фільтровентиляції, то для подачі повітря розчищають повітрозабірні канали, а якщо це неможливо, бурять отво¬ри в стіні або перекритті і подають повітря компресором. Розкривати сховища й укриття починають з відкопування заваленого основного або аварійного входу (виходу).
Першу медичну допомогу потерпілим надає санітарна дружина. Для цього її особовому складу визначають ділян¬ку робіт, пункти (місця) вантаження потерпілих на транс¬порт, шляхи і пункти винесення (евакуації) їх, місця відпочинку і приймання їжі, порядок поповнення медич¬ними засобами і взаємодії з іншими формуваннями, а та¬кож повідомляють, які ланки додаються для перенесення потерпілих.
В осередку хімічного ураження при наданні першої медичної допомоги на потерпілого у першу чергу швидко надягають протигаз, вводять йому відповідний для даної отруйної речовини антидот, проводять часткову санітарну обробку відкритих ділянок шкіри рідиною з ІПП-8.
Усіх потерпілих евакуюють на незаражену територію, де їм надаватиметься перша лікарська допомога. Для пере¬несення до пунктів вантаження з рятувальних формувань виділяється необхідна кількість людей. Перед вантажен¬ням на транспорт перевіряють правильність надання пер¬шої медичної допомоги, вводять знеболювальні засоби.
До виконання рятувальних та інших невідкладних робіт залучаються військові частини, невоєнізовані форму¬вання ЦО загального призначення.

ЗАПИТАННЯ І ЗАВДАННЯ
1. Які основні завдання ЦО України?
2. Розкажіть про організацію ЦО в школі.
3. Хто і як проводить рятувальні роботи в осередках ураження
Категорія: Цівільна оборона | Додав: ohranatruda (08.11.2010)
Переглядів: 774 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Робочий час і час відпочинку працівників сільського господарства

Охорона праці та здоров'я працівників сільського господарства

Професійні хвороби

Пожежна безпека

Перша медична та долікарська допомога при гострих отруєннях сильнодіючими отруйними речовинами

СмерчМеню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz