Вівторок, 24.12.2024, 15:57
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Безпека життєдіяльності

Перша допомога при укусах бджіл (ос, джмелів), змій.

З усіх комах найбільшу небезпеку для людини становлять оси (шер­шень, звичайна оса тощо) і бджоли. Вони мають отрутний апарат, який складається із двох залоз (кислої і лужної), що з'єднуються з жалом.

Бджоли поза гніздом чи вуликом майже не пускають у хід жало, але коли небезпека загрожує їхній домівці — вони нападають роєм. Ступінь отруєння після укусів бджіл залежить від кількості одночасних укусів, місця враження та індивідуальної реакції організму до бджолиної отру­ти. На місці враження з'являється пекучий біль, почервоніння зони запа­лення, набряк. Він може зникнути через декілька годин або днів. Деко­ли можливе загальне отруєння організму. Необхідно видалити жало, промити ранку етиловим чи нашатирним спиртом. Дати випити постраждалому стакан міцного солодкого чаю. Біль вгамовує лід, свинцеві при­мочки. Найнебезпечнішими є укуси ротової порожнини. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря. А як першу допомогу — слід приклас­ти холод. Набряк, що виникає після укусу, може розповсюдитись на гор­тань і зів, та призвести до удушення. Отож, щоб полегшити біль при уку­сах комах {оси, бджоли), необхідно: видалити зі шкіри жало; приклас­ти примочки з розчиненої у воді харчової соди; накласти лід на 20 хв. протягом декількох годин.

За характером дії отрути змій поділяють на дві групи: «кров'яні отрути» {отрути гадюк) і нервово-паралітичні (отрути кобр). Укус га­дюки особливо небезпечний для хворих людей. Отрути гадюк виклика­ють як місцеву дію (сильний біль, набряк, крововиливи), так і загальну токсичну дію на організм (ослаблення серцевої діяльності, зниження артеріального тиску тощо). Крововиливи у внутрішні органи бувають не­безпечними для життя. У важких випадках смерть може настати від таких ускладнень навіть за кілька днів після укусу.

Отрута кобр діє на нервові центри, перш за все, на дихальний; смерть настає від паралічу дихальних м'язів. Сила дії отрути залежить від її кількості, місця укусу і фізіологічного стану людини.

Для того щоб захиститися від укусів змій та інших отруйних тварин, потрібно знати, які отруйні тварини трапляються в даній місце­вості, та особливості поведінки цих тварин; уміти розрізняти ознаки от­руйних і неотруйних тварин (наприклад, вужа і гадюки) і уникати з ними контакту; пам'ятати, що різкі рухи тільки привертають увагу цих тварин і можуть викликати їх напад.

Правила першої допомоги при укусах змій: слід створити всі умови для негайного введення сироватки; забезпечити потерпілому неру­хомість, оскільки надмірні рухи сприяють швидкому проникненню отру­ти у кров; звільнити кінцівки від взуття, шкарпеток, браслетів тощо, оскільки може виникнути набрякне перетягувати гумовим джгутом кінцівку вище від місця укусу, оскільки це може призвести до порушення обміну речовин в ураженій ділянці; не надрізати краї рани і не відсмок­тувати з неї кров, оскільки через пошкодження слизової оболонки ро­тової порожнини отрута може швидко потрапити у кров; дати випити значну кількість рідини (води, кави, чаю). Після надання першої допо­моги потерпілого необхідно доставити у медичний заклад для введення антитоксичної сироватки — у місцевостях, де трапляються отруйні тва­рини, у розпорядженні медичних працівників є набір таких сироваток. Особливо небезпечними для здоров'я є нейротоксичні отрути. При їх потраплянні в організм людини перед лікарем стоїть завдання — відно­вити дихання, захистити клітини мозку від ураження.

Категорія: Безпека життєдіяльності | Додав: ohranatruda (27.06.2010)
Переглядів: 1479 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Охорона праці пасічника під час роботи на пасіці  
0
Для тих, хто працює з бджолами цікаво і корисно буде дізнатись правила з техніки безпеки на пасіці.

До роботи з бджолами і продуктами бджільництва не можна допускати осіб з алергічною реакцією на вжалення бджіл і продукти бджільництва (квітковий пилок, віск, прополіс, бджолина отрута).
Працівник має знати правила з техніки безпеки і пам'ятати:
- призначення і зміст виконуючих операцій і їх зв'язок з іншими видами робіт;
- будову обслуговуючого устаткування, запобіжних пристосувань, які забезпечують безпеку роботи;
- способи і прийоми безпечного виконання операцій;
- правила користування засобами індивідуального захисту;
- правила пожежної безпеки;
- способи надання першої медичної допомоги потерпілим при вжаленні бджіл та при інших травмах.
При цьому не слід приступати до роботи:
- за відсутності або несправності засобів індивідуального захисту;
- користуватися несправними пристроями, інвентарем та інструментом;
- вносити пасічний димар у робочому стані у виробниче приміщення;
- користуватися свічками чи лучинами;
- залишати без догляду на території пасіки розпалені печі, увімкнені газові чи електричні прилади;
- заклеювати обоями чи зв'язувати у вузли електропроводи;
- вішати одяг на вмикаючі пристрої;
- одночасно вмикати в електромережу кілька сильних споживачів енергії.
Нині в Україні вже є пасічницькі господарства, у яких працюють цілі колективи людей. У такому разі працівників цих господарств необхідно навчати правилам охорони праці відповідно до типового положення, яке затверджене наказом Державного комітету України по нагляду з охорони праці.
Обов’язково проводиться плановий, позаплановий, а також цільовий інструктаж працівників.
Керівник підприємства може своїм наказом або розпорядженням звільнити від проходження стажування робітника, який має стаж роботи за своєю професією не менше 3-х років, переміщується з одного цеху чи відділення в інший, де характер його роботи та тип обладнання, на якому він буде працювати, не змінюється.

Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Измерение освещенности на рабочих местах

НАДАННЯ САМО І ВЗАЄМОДОПОМОГИ ПРИ ПОРАНЕННЯХ, ОПІКАХ, КРОВОТЕЧАХ, ПЕРЕЛОМАХ ТА ІНШИХ НЕЩАСНИХ ВИПАДКАХ

Запобігання надзвичайних ситуацій та оцінка пожежної обстановки на об’єкті

Охорона праці та її організація на підприємстві, в установі, організації

Законодавча та нормативна база України про охорону праці

Действия личного состава на заражённой местности



Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz