П`ятниця, 22.11.2019, 16:13
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Цівільна оборона

Евакуація населення

Евакозаходами називаються розосередження та еваку¬ація населення з категорійних міст у заміську зону. Вони організовуються і проводяться відповідно до плану ЦО ра¬йону (об'єкта) та розпоряджень старшого начальника ЦО.
Розосередження — це організоване вивезення (виве¬дення) з міст і розміщення у заміській зоні робітників та службовців підприємств, що продовжують працювати у воєнний час або в умовах надзвичайних ситуацій. Еваку¬ація — вивезення (виведення) з міст у заміську зону реш¬ти населення, яке знаходиться у зонах можливих сильних руйнувань і катастрофічного затоплення.
Що стосується навчальних закладів, то тут можливі три варіанти: перший — вони припиняють свою діяльність, другий — евакуюються (діяльність переноситься у заміську зону), третій — продовжують роботу на своїх місцях, але за скороченими програмами.
Заміська зона — це територія, розташована поза містом, за межами зон можливих руйнувань. Кожному
підприємству, навчальному закладу визначається район або місце розташування.
У мирні дні також доводиться евакуювати населення із зон затоплення, з районів сходження снігових лавин і селевих потоків. Після аварії на ЧАЕС у 1986 р. було здійснено евакуацію мешканців міст Чорнобиля і Прип'яті та 800 населених пунктів 30-кілометрової зони.
Відповідальність за евакуацію робітників і службовців та їхніх сімей у призначені райони покладається на на¬чальників ЦО та штабів ЦО підприємств, установ, на¬вчальних закладів. Розосередження робітників і службов¬ців підприємств, що продовжують функціонувати, здій¬снюється за виробничим принципом, а населення, не зай¬нятого у виробництві,— за територіальним принципом (за місцем проживання).
Щоб евакуація пройшла організовано, її завчасно пла¬нують місцеві адміністративні органи і створені при них евакуаційні комісії; заздалегідь визначаються склад, місця розташування і порядок роботи збірних евакуаційних пунктів (ЗЕП),ав сільській місцевості, куди вивозить¬ся населення, створюються евакоприйомні комісії і прийомні евакуаційні пункти (ПЕП).
ЗЕП призначені для збору, реєстрації та організованої відправки населення. Коли людей вивозять залізничним і водним транспортом, ЗЕП розміщують поблизу станцій, портів і на підприємствах, що мають залізничні під'їзні шляхи, морські, річкові причали.
На кожному підприємстві, в установі, навчальному за¬кладі, домоуправлінні мають бути евакуаційні списки, які разом з паспортами є основними документами для обліку, розміщення і забезпечення усім необхідним у районах роз¬селення.
Евакуація може здійснюватися усіма видами транс¬порту і пішки. Для швидкої евакуації застосовується ком¬бінований спосіб її проведення, тобто піший порядок по¬єднується з максимальним використанням усіх видів транспорту.
Коли надійшло розпорядження про початок розосере¬дження та евакуацію, начальник ЦО повідомляє про це ке¬рівників виробничих підрозділів, останні оповіщають робітників і службовців, а ті — членів своїх сімей. Непра¬цюючі оповіщаються за місцем проживання.
Почувщи інформацію про евакуацію, громадяни по¬винні готуватися до виїзду в заміську зону. Із собою взяти найнеобхідніше: засоби індивідуального захисту, аптечку індивідуальну (АІ) та індивідуальний протихімічний пакет (ШП), паспорт, військовий квиток, свідоцтва про шлюб, народження, освіту, спеціальність, трудову книжку або пенсійне посвідчення, продукти харчування на 2—3 доби, одяг, взуття, предмети туалету. Усе зібране скласти у валізу (сумку, рюкзак) і прикріпити ярлик (бирку), на якому зазначити прізвище, ім'я, по батькові, кінцевий пункт евакуації. Дітям дошкільного віку потрібно приши¬ти ярлички до одягу (під комір, на зворотний бік верхньо¬го одягу).
Перед виходом із квартири виключити всі освітлю¬вальні і нагрівальні прилади, закрутити крани водо¬провідної і газової мереж, закрити вікна і кватирки, замк¬нути двері; ключі здати у житловий орган.
Для підтримання громадського порядку на об'єктах ЗЕП і ПЕП, на станціях (пристанях, пунктах) посадки і висадки, у місцях розселення в заміській зоні виставля¬ються пости охорони громадського порядку, організо¬вується патрулювання. До виконання цих заходів залуча¬ються формування охорони громадського порядку (коман¬ди, групи), що створюються з відомчої воєнізованої і сто¬рожової охорони та добровільних народних дружин.

ЗАПИТАННЯ
1. Що таке евакозаходи?
2. Як і хто організовує евакуацію населення?
3. Як необхідно підготуватися до евакуації?
Категорія: Цівільна оборона | Додав: ohranatruda (08.11.2010)
Переглядів: 1058 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Правове забезпечення охорони праці

Вплив аварії на АЕС “Фукусіма-1” на життєдіяльність людей

Дія електромагнітних полів та випромінювань на організм людини

Контрольна робота по цивільній обороні Варіант 6

Аналіз сучасного тероризму

Закон і положення про цивільну оборону України, її роль, місце і завдання в структурі заходів із забезпечення життєдіяльності населенняМеню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz