Середа, 13.11.2019, 13:08
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Охорона праці

Техніка безпеки роботи в операційно-перев’язочному блоці


Сучасні операційні блоки оснащені великою кількістю приладів та обладнання, де використовується електрика. На різних предметах, приладах, одязі персоналу може утворюватися статична електрика.

Як показує досвід, вибухи наркозної апаратури і пожежі в операційних виникають внаслідок неправильної експлуатації і порушення техніки безпеки.

Тому слід дотримуватись таких правил безпеки:

а) перед початком роботи:

Пере операцією персонал, який бере в ній участь, повинне прийняти гігієнічний душ і надіти стерильну санітарно-гігієнічну одежу.

Персоналу в операційному блоці категорично забороняється носити одяг із шерсті, шовку, нейлону, капрону і ін. синтетичних матеріалів, які сильно електризуються під час рухів, що призводить до швидкого накопичення електричних зарядів на тілі людини.

Персоналу в операційній категорично забороняється носити браслети, годинники та ін. металічні предмети.

Перед експлуатацією обладнання персонал повинне старанно перевірити цілісність проводів, які ідуть для підключення до електросітки і від апарату до хворого.

Перед початком роботи персонал повинен перевірити щоби всі металічні і електропровідні неметалічні частини обладнання були заземлені для відведення заряду статичної електрики.

При виявленні "пробою на корпус” електричного струму персонал повинен виключити електроприлад і повідомити зав.відділом.

Перед початком і протягом операції необхідно контролювати в операційній відносну вологість повітря (за допомогою гігрометра) і температуру. Відносна вологість повітря становить 605% температура повітря +21 - +25оС.

Перед початком наркозу необхідно перевірити персонал на наявність електростатичного заряду. Для його зняття кожний повинен намірено заземлити себе доторканням руки до металічного предмету, наприклад, до металічної частини операційного стола. У випадку виникнення електростатичного розряду, працівник повинен залишити операційну для усунення причин його накопичення. Наприклад, заміною взуття або одягу.

б) під час роботи:

Персоналу операційного блоку забороняється працювати на несправних приладах і апаратах.

Необхідно виключити можливість дотикання хворого з металічними предметами, наприклад з операційним столом, для чого операційний стіл покривають простинею так, щоб її краї звисали зі всіх сторін операційного стола.

Під час операції в зоні знаходження членів операційної бригади необхідно брати проби повітря на наявність в ньому парів на наявність в ньому парів анестетиків.

Відправку божій і препаратів, взятих під час операції, персонал повинен здійснювати в закритих ємностях.

в) попередження пожарів і вибухів:

В операційних забороняється застосовування відкритого полум’я (спиртівки, газові горілки, запалені сірники і т.д.) і електронагрівальних приладів.

Підлога в операційній має бути досить провідною для статичної електрики. Обробка поверхні підлоги воском або лаком забороняється. Якщо немає електропровідної підлоги, усю апаратуру слід надійно заземлити.

Категорично забороняється в операційній перемішувати гази з одного балона в інший. Зливати ефір потрібно повільно.

Не дозволяється розташовувати на підлозі розподільні щитки із штепсельними розетками. Штепсельні розетки, які вимикаються, слід розміщувати не нижче 1,5 м від підлоги, а ножні вимикачі – поза операційною.

г) після роботи:

Привести в порядок робоче місце.

Апарати привести в початкове положення, згідно інструкції по їх експлуатації.

Провести вологе прибирання операційного блоку з використанням дезинфікуючих середників.

Перевірити виключення електросіті, вентиляції і газу.

Про всі недостатки і несправності, які виявлені під час роботи, персонал повинен зробити відповідні записи в журналі технічного обслуговування і повідомити керівника.

Категорія: Охорона праці | Додав: ohranatruda (18.06.2010)
Переглядів: 927 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ В ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ПРАЦІ

БЖД Вариант № 5

Положення міжнародного права з питань захисту людей.

Умови безпечного перебування на льоду. Способи допомоги людині, що потрапила в ополонку. Перша допомога при переохолодженні та обмороженні

Захист прав працівників на охорону праці

Основні засади соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворюваньМеню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz