Перша допомога при укусах бджіл (ос, джмелів), змій. - Безпека життєдіяльності <?if()?>- <?endif?> - Реферати - Рефераты по охране труда, БЖД, ГО

Вівторок, 17.01.2017, 22:09
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Безпека життєдіяльності

Перша допомога при укусах бджіл (ос, джмелів), змій.

З усіх комах найбільшу небезпеку для людини становлять оси (шер­шень, звичайна оса тощо) і бджоли. Вони мають отрутний апарат, який складається із двох залоз (кислої і лужної), що з'єднуються з жалом.

Бджоли поза гніздом чи вуликом майже не пускають у хід жало, але коли небезпека загрожує їхній домівці — вони нападають роєм. Ступінь отруєння після укусів бджіл залежить від кількості одночасних укусів, місця враження та індивідуальної реакції організму до бджолиної отру­ти. На місці враження з'являється пекучий біль, почервоніння зони запа­лення, набряк. Він може зникнути через декілька годин або днів. Деко­ли можливе загальне отруєння організму. Необхідно видалити жало, промити ранку етиловим чи нашатирним спиртом. Дати випити постраждалому стакан міцного солодкого чаю. Біль вгамовує лід, свинцеві при­мочки. Найнебезпечнішими є укуси ротової порожнини. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря. А як першу допомогу — слід приклас­ти холод. Набряк, що виникає після укусу, може розповсюдитись на гор­тань і зів, та призвести до удушення. Отож, щоб полегшити біль при уку­сах комах {оси, бджоли), необхідно: видалити зі шкіри жало; приклас­ти примочки з розчиненої у воді харчової соди; накласти лід на 20 хв. протягом декількох годин.

За характером дії отрути змій поділяють на дві групи: «кров'яні отрути» {отрути гадюк) і нервово-паралітичні (отрути кобр). Укус га­дюки особливо небезпечний для хворих людей. Отрути гадюк виклика­ють як місцеву дію (сильний біль, набряк, крововиливи), так і загальну токсичну дію на організм (ослаблення серцевої діяльності, зниження артеріального тиску тощо). Крововиливи у внутрішні органи бувають не­безпечними для життя. У важких випадках смерть може настати від таких ускладнень навіть за кілька днів після укусу.

Отрута кобр діє на нервові центри, перш за все, на дихальний; смерть настає від паралічу дихальних м'язів. Сила дії отрути залежить від її кількості, місця укусу і фізіологічного стану людини.

Для того щоб захиститися від укусів змій та інших отруйних тварин, потрібно знати, які отруйні тварини трапляються в даній місце­вості, та особливості поведінки цих тварин; уміти розрізняти ознаки от­руйних і неотруйних тварин (наприклад, вужа і гадюки) і уникати з ними контакту; пам'ятати, що різкі рухи тільки привертають увагу цих тварин і можуть викликати їх напад.

Правила першої допомоги при укусах змій: слід створити всі умови для негайного введення сироватки; забезпечити потерпілому неру­хомість, оскільки надмірні рухи сприяють швидкому проникненню отру­ти у кров; звільнити кінцівки від взуття, шкарпеток, браслетів тощо, оскільки може виникнути набрякне перетягувати гумовим джгутом кінцівку вище від місця укусу, оскільки це може призвести до порушення обміну речовин в ураженій ділянці; не надрізати краї рани і не відсмок­тувати з неї кров, оскільки через пошкодження слизової оболонки ро­тової порожнини отрута може швидко потрапити у кров; дати випити значну кількість рідини (води, кави, чаю). Після надання першої допо­моги потерпілого необхідно доставити у медичний заклад для введення антитоксичної сироватки — у місцевостях, де трапляються отруйні тва­рини, у розпорядженні медичних працівників є набір таких сироваток. Особливо небезпечними для здоров'я є нейротоксичні отрути. При їх потраплянні в організм людини перед лікарем стоїть завдання — відно­вити дихання, захистити клітини мозку від ураження.

Категорія: Безпека життєдіяльності | Додав: ohranatruda (27.06.2010)
Переглядів: 572 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1  
Для тих, хто працює з бджолами цікаво і корисно буде дізнатись правила з техніки безпеки на пасіці.

До роботи з бджолами і продуктами бджільництва не можна допускати осіб з алергічною реакцією на вжалення бджіл і продукти бджільництва (квітковий пилок, віск, прополіс, бджолина отрута).
Працівник має знати правила з техніки безпеки і пам'ятати:
- призначення і зміст виконуючих операцій і їх зв'язок з іншими видами робіт;
- будову обслуговуючого устаткування, запобіжних пристосувань, які забезпечують безпеку роботи;
- способи і прийоми безпечного виконання операцій;
- правила користування засобами індивідуального захисту;
- правила пожежної безпеки;
- способи надання першої медичної допомоги потерпілим при вжаленні бджіл та при інших травмах.
При цьому не слід приступати до роботи:
- за відсутності або несправності засобів індивідуального захисту;
- користуватися несправними пристроями, інвентарем та інструментом;
- вносити пасічний димар у робочому стані у виробниче приміщення;
- користуватися свічками чи лучинами;
- залишати без догляду на території пасіки розпалені печі, увімкнені газові чи електричні прилади;
- заклеювати обоями чи зв'язувати у вузли електропроводи;
- вішати одяг на вмикаючі пристрої;
- одночасно вмикати в електромережу кілька сильних споживачів енергії.
Нині в Україні вже є пасічницькі господарства, у яких працюють цілі колективи людей. У такому разі працівників цих господарств необхідно навчати правилам охорони праці відповідно до типового положення, яке затверджене наказом Державного комітету України по нагляду з охорони праці.
Обов’язково проводиться плановий, позаплановий, а також цільовий інструктаж працівників.
Керівник підприємства може своїм наказом або розпорядженням звільнити від проходження стажування робітника, який має стаж роботи за своєю професією не менше 3-х років, переміщується з одного цеху чи відділення в інший, де характер його роботи та тип обладнання, на якому він буде працювати, не змінюється.

Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Вплив препаратів побутової хімії і полімерних матеріалів на людину

Умови безпечного перебування на льоду. Способи допомоги людині, що потрапила в ополонку. Перша допомога при переохолодженні та обмороженні

Нормування штучного освітлення

Измерение освещенности на рабочих местах

Класифікація джерел небезпеки, небезпечних та шкідливих факторів

Методи боротьби із шкідливими речовинами на виробництвіМеню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2017
Створити безкоштовний сайт на uCoz