Середа, 25.12.2024, 17:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Охорона праці

ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПРИ заточувальні, шліфувальні і полірувальних РОБОТАХ.
ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПРИ заточувальні, шліфувальні і полірувальних РОБОТАХ.

1. Усі обертові абразивні інструменти (кола) на верстатах, а також кінці шпинделів (валів) з конусами, різьбленням, гайками повинні бути закриті захисними кожухами, кріплення яких повинне надійно утримувати кожух у разі розриву кола.

2. Шліфувальні і заточувальні верстати з горизонтальною віссю обертання кола, при роботі на яких оброблювана деталь утримується руками, повинні бути обладнані захисними екранами з оглядовими вікнами. При неможливості використання захисного екрана повинні застосовуватися захисні козирки, що закріплюються на голові робітника, або захисні окуляри.

3. Шліфувальні верстати, призначені для роботи з окружною швидкістю кола 60 м / с і більше, повинні мати додаткові захисні пристрої у вигляді металевих екранів та огорож, закривають робочу зону під час шліфування, і щитків, що закривають відкриту ділянку кола при відведенні останнього. Круглошліфувальні верстати повинні мати пристрої, що виключають відхід пінолі задньої бабки в процесі шліфування.

4. Полірувальні та шліфувальні (сухого шліфування) верстати повинні бути обладнані місцевою витяжною вентиляцією. Працювати при відсутності або несправності вентиляції не дозволяється.

5. Шліфувальні верстати з електромагнітними плитами повинні мати блокуючі пристрої, що виключають рух столу і обертання шліфувального круга при припиненні подачі електроенергії в електромагнітну плиту.

6. При заточуванні, поліровці і шліфуванні виробів, утримуваних в руках, повинні застосовуватися спеціальні пристосування (підручники) і оправлення. Підручники повинні бути пересувними для забезпечення можливості їх установки в потрібне положення, а також мати достатню за величиною майданчик для стійкого положення оброблюваної деталі. Зазор між краєм підручника і робочою поверхнею круга повинен бути не більше 3 мм. Підручники повинні встановлюватися так, щоб верхня точка дотику вироби з колом знаходилася вище горизонтальної площини, що проходить через центр кола, але не більше ніж на 10 мм.

7. Кола, що встановлюються на верстат, повинні бути добре відцентровані, мати позначки про випробування, пройти ретельний огляд і перевірку на відсутність тріщин. Установку інструменту (кіл) має виконувати спеціально навчений робочий або наладчик. Кола необхідно оберігати від ударів і поштовхів.

8. Полірувальні круги на дерев'яному диску повинні закріплюватися на шпинделі верстата за допомогою фланців однакового діаметра з внутрішніми виточками на притискних поверхнях.

9. Центрування та видалення виступаючих частин полірувальних кругів (повстяних і шитих матер'яних) повинні проводитися на спеціальному (обдирного) верстаті, обладнаному захисним кожухом і місцевою витяжною вентиляцією.

10. Використання полірувальних кругів з виробленням і несправностями не дозволяється.

11. До роботи на знову встановленому колі можна приступати тільки після його обкатки з допустимою робочою швидкістю на холостому ходу протягом 2-х хвилин. При цьому необхідно вжити заходів щодо забезпечення безпеки працюючих та оточуючих осіб у разі розриву кола.

12. Абразивний і ельборовим інструмент, призначений для робіт із застосуванням МОР, експлуатувати без застосування МОР не допускається.

13. Абразивне полотно стрічково-шліфувальних верстатів повинно захищатися кожухом по всій довжині полотна, за винятком зони контакту із заготівлею.

14. При шліфуванні наждачним полотном подачу його необхідно здійснювати спеціальними пристосуваннями. Забороняється подача полотна руками.

15. Полірувальна паста в твердому стані повинна наноситися на полірувальні круги на малій швидкості обертання за допомогою спеціальних оправок, що утримують пасту. Забороняється утримувати тверду пасту руками. Полірувальна паста в рідкому стані повинна наноситися на полірувальні круги на малій швидкості обертання за допомогою кистей і при встановленому захисному кожусі. Забороняється наносити рідку пасту поливом.

16. При правці шліфувальних кругів алмазним інструментом типу олівців, алмазів в оправах і т.п. необхідно забезпечити їх взаємне розташування, що виключає можливість заклинювання інструменту.

1.17. Діамантову і металевий пил, яка не потрапила до місцевого відсмоктування, необхідно видаляти з верстата за допомогою щітки-кмітливості і совка, при цьому обов'язково надягати захисні окуляри. Виконувати цю роботу руками не дозволяється.

18. Після закінчення роботи з охолоджувальною рідиною потрібно вимкнути подачу рідини і включити верстат на холостий хід на 2 - 3 хвилини для просушування кола.

19. При роботі на заточувальних, шліфувальних і полірувальних верстатах забороняється:

    
користуватися колами, мають тріщини або вибоїни;
    
утримувати оброблювану заготовку на вазі;
    
наближати обличчя до обертається шпінделю і деталі при спостереженні за ходом обробки;
    
використання важеля або будь-якого іншого пристрою для притиску деталі до абразивного колі на верстатах з ручною подачею виробів;
    
застосовувати ударний інструмент та насадки на гайкові ключі при закріпленні абразивного і алмазного інструменту;
    
виробляти полірування колами, складеними з прошитих і непрошитий матер'яних (бязевих) секцій, якщо ширина оброблюваної деталі менше товщини секції або якщо деталь має гострі виступи;
    
балансувати полірувальний круг зрізанням неврівноважених його частин ножем при швидкому обертанні кола;
    
підрізка і правка полірувальних капронових щіток карборундовим колом. Ця операція повинна проводитися різцем на спеціальному верстаті;
    
застосовувати полірувальні кола, що складаються з різних матеріалів;
    
допускати граничне спрацювання кіл;
    
працювати бічною поверхнею абразивного круга (якщо коло не призначений спеціально для такої роботи);
    
користуватися колами з мінеральною зв'язкою при мокрому шліфуванні.


Категорія: Охорона праці | Додав: ohranatruda (21.11.2010)
Переглядів: 2828 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Служба охорони праці на підприємстві, її права та обов’язки; пил і шкідливі гази та їх вплив на організм людини; призначення і будова В/В

Основні причини виробничого травматизму і професійної захворюваності. Заходи щодо їх попередження

Загальні заходи та засоби нормалізації параметрів мікроклімату

Гражданская оборона» Вариант № 17

Организация обучения безопасности труда

Методи боротьби із шкідливими речовинами на виробництві



Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz