П`ятниця, 22.11.2024, 01:55
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Охорона праці

Охорона праці у перукарській справі


Охорона праці у перукарській справі

Це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, лікувально-профілактичних засобів направлених на збереження здоров’я і працездатності в процесі роботи.

Соціально-економічне значення охорони праці.

    Реалізація конституційного права громадян на охорону їх життя і здоров’я в процесі трудової діяльності.
    Регулювання відносин між власником і працівниками в питаннях охорони праці.
    Встановлення єдиного порядку в організації охорони праці.
    Надання права працівникові відмовитись від виконання роботи, якщо це загрожує життю чи здоров’ю.
    Збереження середнього заробітку за період простою не повинні працівника.
    Перехід працівника за його згодою на легшу роботу , відповідно до висновку медико-спеціальної експертної комісії (МСЕК).
    Обов’язкове соціальне страхування працівників від нещасних випадків і професійних захворювань.
    Виплата одноразових допомог.
    Надання пільг і компенсації за важкі  і шкідливі умови праці.
    Забезпечення спецодягом і спецвзуттям і засобами  індивідуального захисту (ЗІЗ).
    Відшкодування матеріальної  шкоди.
    Забезпечення комплексного вирішення задач.
    Охорона праці жінок, неповнолітніх і інвалідів.

Види інструктажів питань охорони праці.

    Вступний;
    Первинний;
    Черговий;
    Позачерговий;
    Цільовий.

Основи електробезпеки.

Електробезпека – це система організаційних засобів і заходів направлених на захист людей від ураження електричним струмом, електромагнітний випромінюванням і статичною напругою.

Види електротравм

    Електричний удар;
    Електричний опік;
    Електрична механізація шкіри;
    Електрична офтальмія;
    Електричні знаки.

Порогові значення електричного струму.

    Поріг відчуття електричного струму – 0,5-1,5 мл Ам.
    Невідпускаючий струм – 10-15 мл.А.
    Смертельне значення струму – 100 мл. Ам.(0,1А).

Правила охорони праці для перукарень . Загальні положення.

Особи винні в порушені норм з охорони праці несуть дисциплінарну , адміністративну, матеріальну або кримінальну відповідальність згідно з законодавством. В основу правил покладені вимоги державних  стандартів і завдання щодо їх впровадження. Усі нормативно-технічні документи і інструкції з техніки  безпеки, та  виробничої санітарії, що видаються і діють на підприємствах повинні відповідати вимогам цих правил.

Працівники, що працюють в перукарнях повинні:

    Пройти медичний огляд відповідно до Положення про медичний  огляд працівників певних  категорій.
    Пройти інструктаж і навчання безпечним методом роботи і перевірку знань відповідно до типового Положення про навчання працівників з питань охорони праці.
    Знати правила гасіння вогню і вміти застосовувати перші засоби гасіння пожеж.

Відповідно до переліку робіт з підвищеною небезпекою працівники проходять попереднє спеціальне навчання і перевірку знань  з питань охорони праці не рідше 1 разу на рік. Розслідування аварій і нещасних випадків проводиться в порядку встановленому  Положенням про розслідування та облік нещасних випадків професійних захворювань і аварій на підприємствах, установах і організаціях.

Усі підприємства забезпечують аптечкою, що містить у собі набір необхідних засобів для надання першої медичної допомоги. У разі нещасного випадку негайно надається перша медична допомога.

Вимоги до влаштування та утримання території підприємства, будівель, приміщень та споруд.

    Перукарні розміщенні в будівлях, суспільних торгівельних центрах, комплексних приймальних пунктах.
    Перукарня повинна мати ізольований  вхід.
    Прилегла до перукарні територія повинна задовольняти вимоги санітарних норм.

Виробничі та допоміжні приміщення

Виробничі та допоміжні приміщення перукарень повинні відповідати вимогам санітарних норм. Площа приміщень для перукарень визначається відповідно до санітарних норм. Площа приміщень для перукарень визначається відповідно до санітарних  норм. Використання робочих залів перукарень для інших видів обслуговування не дозволяється. В перукарні на 1-2 робочих місця допускається влаштовувати в  одній кімнаті площа якої 15-25 кв.м. виділенням підсобного відсіку легкою перегородкою  заввишки   1,8-2 м. У перукарнях на 5 робочих місць допускається суміщювати вестибуль  з гардеробом та залом чекання. В перукарнях з кількістю  місць  більше 5 обладнуються  два зовнішніх входи для відвідувачів  та службовий. Складські приміщення ізолюються від  виробничого приміщення повинні відповідати вимогам пожежної  безпеки, обладнуються  стелажами для зберігання матеріалів та шафами  для зберігання  легкозаймистих речовин  та матеріалів. Хімічні матеріали  необхідно зберігати у справній щільно закритій тарі. Щільно закритій  тарі яка має етикетку, що вміщує назву матеріалу. Зберігання хімікатів та розчинів у відкритому вигляді та в тарі  без надпису забороняється . Хімічні матеріали в скляній тарі слід зберігати в колисках або мишках. 30% пергідроль в товстостінних  посудинах зі скла або поліетилену. Двері складовських приміщень повинні відчинятися назовні. Відстань від світильників до хімікатів в складських приміщеннях повинна бути неменше 0,5м. Світильники потрібно обладнати скляними захисними ковпаками.

У приміщенні складу забороняється:

Курити, користуватися  відкритим  вогнем, та використовувати для обігрівання електроприлади з відкритими нагрівальними елементами. Для знеструмлення електромережі складу передбачено вимикач, який розміщений в ящику, що закривається. Ящик розміщується поза приміщенням складу. На місці, яке добре видно вивішується інструкція з правилами зберігання та поводження з хімікатами.

Санітарні вимоги до утримання приміщень перукарень.

Стіни та стелі усіх приміщень повинні бути гладкими, рівними зручними для очищення. В чекання, робочих залах, допоміжних приміщеннях для застелання підлог використовують  менолеум, римін та інші матеріали. Допускаються паркетні або дощані підлоги які мають бути добре пошпакльовані та пофарбовані. У душових убиральнях та коморах для  використаної білизни повинна бути підлога з метлахської плитки. В усіх приміщеннях  перукарні кожний день до початку роботи і після  її закінчення проводиться  ретельне вологе прибирання, впродовж робочого дня проводиться поточне прибирання, а 1 раз на місяць  перукарня зачиняється  на одну зміну на санітарний день. Для дезінфекції та протирання перукарні використовується 0,5% розчин хлорного вапна (освітлений). Відстрижене волосся збирають в лантухи і складають у допоміжні приміщення. Після робочого дня волосся виноситься в контейнера. Найменше 1 раз на 3 місяці проводиться генеральне прибирання усіх приміщень перукарні.

Перевірка та усунення несправностей ситем освітлювальної та опалювальної систем. А також невеликий ремонт внутрішньої частини приміщень.

Вимоги до розміщення обладнання та організації робочих місць.

Обладнання перукарень розміщують відповідно проетку. Установка додаткового обладнання непередбаченого проектом дозволяється тільки з дозволу санітарної і технічної інспекції. При встановленні обладнання необхідно дотримуватись таких мінімальних відстаней.:

Між паралельними рядами туалетів задніми стінкамт розміщеними фронтами один проти одного 4,5м.

Між рядами туалетів (задніми стінками) розміщеними один за другім 2,5 м від  крісел з сушуарами до робочих місць 1,5 м. Між фронтами крісел з сушуарами 2 м.  Апарати  для сушіння волосся  можливо розміщувати в робочому залі на відстані 1,65 м і більше від перукарських туалетів. Кількість  їх в жіночому залі може складати два апарати  на 1 робоче місце, а в чоловічому 1 апарат  на 2 робочих місця. Педюкірний  та манікюрний  кабінети  розміщують в окремому спеціально-обладнаному приміщенні.

Заходи безпеки при виконанні робіт з підвищеною небезпекою.

Електропостачання перукарень забезпечення надійності належить  до 2-3 категорії з обладнанням електроживлення напругою 380/220В. До роботи  з електроапаратурою та електроінструментами допускаються особи, які пройшли інструктаж та навчання безпечним методом праці, перевірку знань правил безпеки та інструкції у відповідності до посади. Електроапаратура та електроінструменти повинні відповідати таким основним вимогам:

    Інструменти  з металевим корпусом напругою 367 В обладнуються спеціальним затискачем для приєднання заземленого  проводу з розпізнавальним знаком („3”, „земля”)
    Електричний інструмент, що має на штемпельному з’єднанні додатковий  заземлювальний контакт підключається до відповідних розеток.

Категорія: Охорона праці | Додав: ohranatruda (01.10.2012)
Переглядів: 10525 | Рейтинг: 3.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Розслідування й облік нещасних випадків

Эргономические основы безопасности труда

Цивільна оборона України в надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу

Професійні захворювання працівників, що зумовлені гострим впливом хімічних факторів

Організація управління, оповіщення і зв'язку в районі надзвичайної ситуації

Методи боротьби із шкідливими речовинами на виробництві



Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz