П`ятниця, 15.11.2019, 12:55
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Охорона праці

Охорона праці в США

Особлива увага до навчання з питань охорони праці є одним із факторів, що сприяє підтриманню порівняно невисокого рівня виробничого травматизму у США. Американська система державного нагляду, на відміну від України, робить акцент на навчанні безпосередніх виконавців і учасників виробничих процесів. Тобто тих людей, які більше за інших зазнають впливу небезпечних і шкідливих виробничих факторів. До них належать робітники всіх професій, медсестри, офіціанти, соціальні працівники, продавці, перукарі, кухарі, прибиральниці та інші.

Як ви бачите, в цьому переліку немає спеціалістів, посадових осіб, керівників усіх рангів. Навчання цих робітників, є вже зовсім іншим напрямком роботи Адміністрації охорони праці та здоров'я (OSHA), яка є структурною одиницею Департаменту праці США (аналог Міністерства соціальної політики в Україні).

У США закон про охорону праці 1970 р., як і в будь-якій країні, вимагає від роботодавця навчити працівників безпечним прийомам праці під час виконання тих видів робіт, які доручаються працівникам. В свою чергу американці чудово розуміють, що далеко не на кожному підприємстві є можливості для якісного навчання робітників. А вимоги до такого навчання дуже високі. Роботодавець повинен не тільки ознайомити робітників з інструкцією, але й навчити людей працювати відповідно до вимог цього документа.

OSHA в своїх навчальних центрах навчає робітників за трьома основними програмами:

- охорона праці в промисловості;

- охорона праці в морській галузі;

- охорона праці в будівництві.

Тривалість навчання (10, 16 або 30 годин) можна вибирати за бажанням. Вартість навчання від 300 до 800 доларів, в залежності від тривалості курсу. Ті, хто пройшов навчання, отримують «картку» - свідоцтво про його закінчення. Але курс навчання, який проводить OSHA – неповний. Все тому, що вимоги законодавства до навчання робітників набагато ширші за ті, що дає 30-годинне навчання. Тому роботодавець зобов'язаний доповнити це навчання заняттями з охорони праці із урахуванням тих небезпечних факторів, з якими стикаються на своїх робочих місцях його наймані працівники.

США виділяє значні суми на підтримку малого бізнесу. Та це й не дивно, тому, що саме малий бізнес – є одним із китів, на яких тримається економіка США. Фінансова підтримка малого бізнесу у сфері охорони праці вирішує одразу два завдання – соціальне та економічне. Перефразуючи відоме прислів’я: і вовк ситий і вівці цілі – і прибуток власника не зменшується, і працівники навчені безпеки. І насправді працівники цілі, адже завдяки навчанню в США у малому бізнесі рівень виробничого травматизму постійно знижується.

Гранти на проведення тренінгів OSHA присуджують з 1978 р. За весь цей час близько 1 тисячі неприбуткових організацій одержали 205 млн. доларів, за які були проведені тренінги з охорони праці для 1,8 млн. робітників.

Кошти грантів на конкурсній основі направляються неприбутковим організаціям – навчальним центрам. Ці організації є комунальними, релігійними, профспілковими, а також об'єднаннями роботодавців і вищі навчальні заклади, яких підтримують держава або адміністрація штатів. Цільовою аудиторією навчання, відповідно до вимог державного фонду імені Сюзанни Харвуд (далі – фонд), є робітники із низьким рівнем освіти та грамотності, а також ті працівники, які працюють на виробництвах підвищеної небезпеки.

Гранти виділяються на програми, які спрямовані на те, щоб навчити слухачів розпізнавати небезпечні виробничі фактори на робочих місцях і запобігати їх впливові на людей. До програм обов'язково входить вивчення вимог закону про охорону праці 1970 р. Велику увагу спрямовано на інформування робітників про їхні права і відповідальність роботодавців за створення здорових і безпечних умов праці.

Декілька прикладів успішного освоєння таких грантів

Технічний коледж в Оуенсборо за три квартали 2011 фінансового року на кошти Фонду навчив 836 осіб (що становило 129% від запланованої кількості). Заняття проводилися у формі тренінгів з електробезпеки для робітників і роботодавців обробної промисловості Західного Кентуккі. Для навчання відбиралися малоосвічені працівники і ті, що погано говорять англійською, а також представники малого бізнесу.

Ще одним прикладом є робота Об'єднання захисників жінок, що іммігрували з Азії. Організація провела тренінги з ергономіки для 300 жінок-іммігранток. Метою занять було навчити слухачів виявляти основні небезпечні та шкідливі виробничі фактори і запобігати травматизму. Учасниками тренінгів були низькооплачувані працівники сфери обслуговування (хімчистка, складання побутової електроніки, громадське харчування, догляд вдома тощо), працівники, що приїхали з Китаю і Кореї (малоосвічені та погано говорять англійською).

OSHA проводить тренінги робітникам і з гігієни праці. Так, в 2009 р. технічний науково-дослідний інститут у Джорджії одержав грант на розробку та впровадження програми комплексного навчання для протидії поширенню пандемічного грипу. Цільовою аудиторією програми були підприємства малого бізнесу регіону. В квітні 2009 р. навчальні модулі були відновлені в зв’язку з появою нового грипу штаму А H1N1.

Американські роботодавці з підвищеною увагою ставляться до питань підтримання здоров'я працівників, тому попит на ці програми навчання залишається високим. Всього інститут провів 43 тренінги, на яких навчив 1445 робітників. З метою більш успішного поширення у підприємницьких і робітничих масах було зроблено відеозаписи цих тренінгів для подальшого їх перегляду на DVD або в Інтернеті. Представникам малого бізнесу регіону було роздано понад 300 таких дисків.

Тематику навчання, під яку організації одержують гранти щороку змінюється Фондом. Це відбувається у зв’язку із зміною ситуації в сфері охорони праці, появою нових проблем та інших пріоритетів.

Діяльність Фонду регулюється циркулярами Білого дому (офіс управління і бюджету), а також керівними документами Департаменту праці. В них розписано основні умови добору одержувачів грантів, порядок співробітництва та проведення їх аудиту.

США є країною іммігрантів, яка не має своєї державної мови (перевага англійського склалася історично). Всі державні органи своїм завданням бачать донесення інформації до всіх верств населення, незалежно від того, розуміють вони англійську чи ні.

Наприклад, якщо у американця працюють китайці, що недавно прибули до країни і не знають англійської, то роботодавець, відповідно до закону, зобов'язаний інструктувати і навчати їх китайською. Як він це зробить, нікого не хвилює, це проблеми самого роботодавця. Він може організувати працівникам уроки англійської, може найняти перекладача або міма, який буде навчати питанням охорони праці жестами. В будь-якому разі люди повинні бути поінформовані про небезпечні та шкідливі виробничі фактори на їхніх робочих місцях і навчені безпечним прийомам праці.

В цьому роботодавцям допомагає OSHA, у якої на веб-сайті є цілий розділ, призначений для іспаномовних американців (їх кількість близько 40% населення США).

Закон вимагає, щоб інспектори OSHA, відвідуючи підвідомчі підприємства, перевіряли, чи насправді роботодавець забезпечує навчання з питань охорони праці працівників на належному рівні, а також на зрозумілій їм мові. Інспектор обов'язково має перевірити відповідну документацію: програму навчання та інструктажу. Та найголовніше, він повинен упевнитися: чи дійсно працівники зрозуміли та засвоїли матеріал.

Навчання самих же інспекторів OSHA, спеціалістів з охорони праці та роботодавців, проводиться в OTI (OSHA Training Institute). Це спеціальний навчальний заклад, в якому, насамперед, навчаються посадові особи OSHA (аналог нашого Головного навчально-методичного центру Держгірпромнагляду). Тут також можуть пройти курс навчання роботодавці та працівники приватного сектору американської економіки і навіть іноземні спеціалісти. Та це вже на платній основі та при наявності вільних місць.

Дипломованих спеціалістів з охорони праці також готують багато університетів країни. Підготовку можна одержати за різними рівнями: бакалавр, майстер, доктор. При цьому студенти можуть вибрати кілька спеціалізованих напрямів охорони праці, включаючи гігієну праці та ергономіку.

Країна, яка породила персональний комп'ютер, не може обійтися без застосування інформаційних технологій. Тут є можливість пройти деякі курси з питань охорони праці онлайн. Також OSHA розміщує всі інформаційні і провідні матеріали на своєму веб-сайті.

Його головною перевагою є можливість прямого переходу на потрібний документ, незалежно від його місцезнаходження. Відвідувачу сторінки не потрібно за посиланням переходити, наприклад, на сайт Департаменту праці або Білого дому і шукати там потрібний законодавчий документ. Все набагато простіше, потрібний документ ви знайдете усього лише одним натиском мишки.

Сам сайт OSHA – це скарбниця необхідних і дуже потрібних матеріалів. Тут є виступи керівництва служби за останні кілька років, прес-релізи, маса фотографій, зроблених посадовими особами OSHA підчас відвідування ними підприємств. Причому переважають фото, які демонструють зразки безпечної організації виробництва. На сайті також функціонує багато форумів: для працівників, роботодавців, тематичних тощо. Тут ви знайдете матеріали, що допомагають безпечно організувати робочий процес для деяких найбільш поширених видів робіт. Наприклад, роботи на висоті, соціальна робота на дому, переробка відходів і т. д.

Матеріали всієї своєї діяльності з пропаганди навчання охороні праці серед працівників і роботодавців OSHA майже повністю розмістила на своїй сторінці в Інтернеті. Саме тут користувач може знайти потрібні йому плакати, буклети, методичні та провідні вказівки, які видала OSHA. Насамперед це стосується малого бізнесу, але й не тільки.

Наприклад, плакат OSHA, який кожне підприємство зобов'язане вивісити на видному місці, можна замовити в OSHA за телефоном, самостійно роздрукувати онлайн або завантажити у свій комп'ютер. А сам плакат випускається чотирма мовами, найбільш популярними серед робітників у США: англійською, іспанською, польською і португальською.

Для допомоги лекторам, що викладають охорону праці у малому бізнесі і не є співробітниками навчальних центрів OSHA, діє ресурсний центр OSHA. В ньому зібрані більше 600 відеокурсів за більш ніж 100 темами охорони та гігієни праці. Лекторам, що мають ліцензію OSHA, надаються у користування необхідні копії. Ресурсний центр OSHA працює як звичайна відеотека.

На сайті OSHA можна знайти численні слайд-шоу та інші ілюстративні матеріали на тему охорони праці. Великий обсяг детально викладених принципів і методик навчання питанням охорони праці розміщений на сайті OSHA у відповідному розділі та доступний для усіх бажаючих. Матеріали завантажуються безплатно, вони розроблені у двох версіях – англійською та іспанською мовами.

Обсяг інформації, що надається, увага OSHA до кожної дрібниці, що відбувається з людьми на роботі, способи пояснення робітникам і роботодавцям вимог закону – все це вражає, тому що у нас нема нічого подібного.


Джерело: firepeople.info

Категорія: Охорона праці | Додав: ohranatruda (07.03.2013)
Переглядів: 3547 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Методи Оцінки Умов Праці

Перелік робіт підвищеної небезпеки

Укриття населення в захисних спорудах

Тушение пожаров в сельских населенных пунктах

Стихийные бедствия

Особенности административных правонарушений в области охраны труда и здоровья населенияМеню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz