П`ятниця, 29.03.2024, 04:21
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Охорона праці

Особливості законодавства з охорони праці Південно Ариканскої Республіки
Право людини на роботу в безпечних для здоров'я умовах закріплено в Конституції Південної Африки. Для того щоб реалізувати норми Конституції на практиці , парламент ПАР прийняв і впровадив два законодавчих акти : Закон про дотримання гігієни та Закон про безпеку праці . Обидва ці нормативних акта розподіляють всю відповідальність за безпеку праці не тільки між працівником та його роботодавцем , але ще й між підприємством і підрядником.

У ситуації якщо працівник не дотримується правил охорони праці та безпеки трудової діяльності , роботодавець зобов'язаний вживати заходів впливу на такого працівника , аж до можливого звільнення працівника з роботи. Причому не має ніякого значення правила ці встановлені роботодавцем або державою. Крім цього передбачаються і інші заходи впливу , такі наприклад, як штрафні санкції та позбавлення волі . У ситуації , якщо буде достовірно доведено , що працівник знав заздалегідь про засоби захисту , які йому слід застосувати для забезпечення своєї безпеки , але не застосував їх , держава має право накласти на нього штраф в 50 000 рандів (близько 500 доларів) , або використовувати таку міру покарання , як позбавлення його волі на строк до року. Враховуючи те , що основна маса працівників працює за зарплату , рівну менш ніж два долари в день , то стає зрозуміло , така сума штрафу є просто колосальна . Часто працівники продають свою власність , тільки щоб оплатити штраф. Згідно із законодавством , у разі загибелі боржника , зобов'язання заплатити суму штрафу покладається на самих ближніх родичів - дружину і дітей. Цікавим є те , що нездатність працівника користуватися засобами захисту при роботі робить його автоматично винним у порушенні діючих законів.

Незважаючи на те , що заходи впливу на працівника є досить жорсткими , багато з них поняття не мають , як користуватися засобами захисту , хоча практично всі роботодавці прагнуть ними їх забезпечити.
Згідно вимоги законодавства ПАР , працівник зобов'язаний знати і дотримуватися певних вимог і обов'язків:
1.Проявлять турботу в розумних межах про здоров'я на виробництві , як своєму , так і осіб , які постраждали від його дій.
2 . Повинен вести співпрацю з роботодавцем у галузі безпеки трудової діяльності.
3 . Працівник зобов'язаний виконувати виключно тільки роботу , яка на нього покладена роботодавцем , при цьому він повинен суворо дотримуватися правил безпеки , які розроблені для виконання робіт.
4 . У разі виявлення ситуації , яка є небезпечною для життя , він повинен про це сповістити або роботодавця , або представника , який стежить за безпекою на виробництві .
5 . Працівник не може навмисно чи з необережності пошкоджувати і використовувати не за призначенням все те , що призначається для забезпечення безпеки трудової діяльності.

Ці правила є досить простими і не складними. Вони і в нашій країні зустрічаються в кожній інструкції з охорони праці. Але враховуючи рівень смертності в ПАР , працівники просто зобов'язані більш чуйно ставиться до виконання вимог з безпеки праці , які пред'являє роботодавець .
Категорія: Охорона праці | Додав: ohranatruda (23.01.2013)
Переглядів: 1057 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Основні принципи і способи захисту населення при аваріях, катастрофах й стихійних лихах, їхня стисла характеристика

Державне управління охороною праці та організація охорони праці

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Химическое и биологическое оружие

Охорона праці жінок, неповнолітніх і інвалідів

Права громадян на охорону праці при укладанні трудового договору і під час роботи на підприємстві Безпека праці в ливарному виробництві



Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz