Субота, 20.04.2024, 07:21
Вітаю Вас Гість | RSS

Реферати з ЦО, БЖД, охорони праці

Реферати

Головна » Статті » Охорона праці

Техніка безпеки при обслуговуванні електроустановок
Техніка безпеки при монтажне розподільних пристроїв

При прийманні приміщення закритого РУ від будівельної організації під монтаж повинне бути відзначене в акті закриття всіх каналів і прорізів у перекритті тимчасовими суцільними настилами заподлицо з підлогою, ретельно підігнаним так, щоб виключалася можливість їхнього мимовільного зсуву. Територія відкритого РУ повинна бути обгороджена й кабельні канали закриті плитами або щитами. На відкритих каналах повинні бути зроблені переходи з поруччям висотою 1 м.
Переміщати, піднімати й установлювати щити, камери й блоки щитів і камер треба тільки після вживання заходів, що попереджають їхнє перекидання. Для цього повинні бути попередньо встановлені розчалювання, підвіски й т. п. При підйомі апаратів не можна кріпити стропи, троси й канати за ізолятори, монтажні деталі або отвори в лабетах.
Перед установкою електроустаткування варто переконатися в міцності закріплення опорних конструкцій. Піднімати й переміщати вимикачі, автоматичні вимикачі, електромагнітні приводи й інші апарати, що мають зворотні пружини або механізм вільного розчіплювання, дозволяється тільки в положенні «Відключене», а апарати типу, що рубає (наприклад, роз’єднувачі) — тільки в положенні «Включене».
При підйомі й установці привода вимикача або роз’єднувача варто тримати його за корпус, а не за маховик або рукоятку.
Перед транспортуванням до місця установки вимикачів варто перевіряти, у якому положенні він доставлений з підприємства-виготовлювача. Якщо він доставлений у положенні «Включене», то варто переконатися в наявності на механізмі вільного розчіплювання тимчасового запірного пристрою, що виключає можливість мимовільного відключення вимикача.
При регулюванні довжини тяг приводів вимикачів і роз’єднувачів необхідно при вивертанні тяги стежити за тим, щоб кінець тяги виходив з нарізного сполучення не менш чим на дві нитки різьблення. При регулюванні ходу траверси й контактів вимикача не слід тримати руки під траверсою включеного вимикача щоб уникнути удару при випадковому відключенні.
Натягати або спускати зворотні пружини вимикачів, а також пружини механізмів вільного розчіплювання приводів треба тільки за допомогою відповідних пристосувань. Для перевірки контактів вимикачів на одночасність включення, а також для висвітлення усередині баків вимикачів дозволяється застосовувати напруга не вище 12 У. При регулюванні приводів вимикачів і роз’єднувачів варто вживати заходів, що попереджають непередбачене включення їх або вимикання.
На увесь час монтажу апарата необхідно зняти запобіжники його ланцюга керування. Перед установкою запобіжників для випробування необхідно переконатися, що люди вилучені від апарата й вжиті заходів проти доступу до нього. Перед подачею оперативного струму для дистанційного випробування приводів на них повинні бути вивішені попереджувальні плакати
Роботи з перевірки апаратури, що перебуває хоча б раз під робочою напругою, повинні виконуватися тільки з дотриманням правил «Роботи в діючих електроустановках».
При монтажі РУ необхідно стежити за тим, щоб ні де не було зіткнення струмоведучих частин апаратів і шин монтируемого РУ із проводами тимчасових електропроводок і електрозварювальних проводів. Кріплення тимчасових електропроводок і зварювальних проводів до струмоведучих частин не допускаються
Виводи силових і вимірювальних трансформаторів повинні бути закорочены на увесь час монтажних робіт.
При підйомі колон, порталів і конструкцій для установки апаратури на РЕПЕТУЮ треба зачаливать їхніми стропами вище центра ваги так, щоб при підйомі вони приймали майже вертикальне положення Гайки фундаментних болтів повинні бути затягнуті відразу після опускання колони, порталу на фундамент і вивірки її вертикального положення Підйом на колону дозволяється тільки після перевірки виконавцем робіт міцності закріплення її на фундаменті розчалюваннями
Працювати на конструкціях РЕПЕТУЮ на висоті дозволяється тільки з монтерськими поясами, прикріпленими ланцюгом до конструкції Не дозволяється прокладати повітряні проведення для висвітлення, механізації й іншого призначення над струмоведучими частинами РЕПЕТУЮ й під ними
Забороняється кріплення тимчасових проводок і зварювальних проводів до струмоведучих частин апаратів і до шин РЕПЕТУЮ. Необхідно також строго стежити за тим, щоб не було допущено зіткнення тимчасових електропроводок і зварювальних проводів із зазначеними елементами РЕПЕТУЮ. Ошиновку РЕПЕТУЮ варто монтувати до установки встаткування
Всі роботи на РЕПЕТУЮ, а також на уведеннях ВЛ у ЗРУ й на їхніх лінійних роз’єднувачах, установлених у ЗРУ, при настанні грози повинні негайно припинятися.
Заповнення й промивання маслом маслонаполненных апаратів, а також злив масла з них допускається робити на відстані не ближче 10 м від вогневих приладів і місця виробництва вогневих робіт Скляною тарою при виконанні цих робіт користуватися забороняється.

Техніка безпеки при монтажних роботах (Монтаж освітлювальних і силових мереж)

 Монтаж освітлювальних і силових мереж виконують у цей час індустріальними методами у дві стадії. Розроблено й застосовуються засоби малої механізації, що допомагають звістки ці роботи з найменшою витратою ручної праці й фізичної сили.

Основний обсяг робіт першої стадії монтажу — підготовка трас електропроводок, виконання пробивних і кріпильних операцій. Починаючи роботи, електромонтажник зобов’язаний у першу чергу перевірити справність робочого інструмента й розташувати його в зручному й безпечному для користування порядку.

Крім того, перед початком роботи електромонтажник зобов’язаний:

—іупорядкувати спецодяг: застебнути або обхопити широкою гумкою обшлага рукавів; заправити одяг так, щоб не було кінців, що розвіваються; надягти головний убір, що щільно облягає, і підібрати під нього волосся;

—іоглянути й упорядкувати робоче місце; забрати предмети, мешающие роботі.

При провадженні робіт по пробиванню отворів як ручним, так і механізованим інструментом працюючі повинні користуватися захисними окулярами. Для захисту очей від пилу варто застосовувати окуляри зі звичайним склом, для захисту від пилу й дрібних осколків — окуляри зі склом «Триплекс», при захисті від великих осколків — сітчасті окуляри без стекол.

Наскрізні отвори треба пробивати інструментом довжиною, що перевищує на 200 мм товщину пробивається стены, що.
Забороняється вести роботи одночасно у двох ярусах по одній вертикалі при відсутності між ними суцільного настилу або інших пристроїв, що охороняють робітників, що перебувають унизу, від можливого падіння предметів зверху.

Перед установкою групових щитків, апаратів варто перевірити надійність закріплення конструкцій, на яких їх монтують. Забороняється перевіряти пальцями сполучення отворів у збираються конструкциях, що, або деталях, також залишати апарати й електричні машини після їхнього підйому незакріпленими на конструкціях. Апарати масою понад 20 кг установлюють, як правило, не менш чим двоє робітників.

При роботі з викруткою не можна тримати виріб у руках, тому що викрутка може зіскочити з головки гвинта й поранити руки.

Піднявши для монтажу наверх (на підкранові балки, подмости й т. д.) потрібні матеріали, їх варто негайно закріпити або складировать таким чином, щоб була виключена можливість їхнього падіння. Спускати матеріали й вироби, а також просовувати їх через прорізи в стінах і перекриттях допускається тільки за умови відповідного огородження або під наглядом чергового.

При підйомі комплектних, заготовлених у майстернях, тросових проводок вживають заходів проти обриву проводів, а також проти падіння світильників, підвісок і інших деталей.

Роботи з електрозварювання й пайки проводів, наконечників і деталей виконують у захисних окулярах і брезентових рукавицях. Обойми-Форми під час зварювання варто притримувати плоскогубцями, а після закінчення пайки форми можна розбирати тільки після їхнього охолодження. При пайку з’єднань жив способом заливання розплавленого припою у форму забороняється передавати тиглі з розплавленим припоєм з рук у руки.

Перед монтажем освітлювальних арматур необхідно переконатися в надійності утримуючих конструкцій і їхньому закріпленні. Гак для люстри випробовують вантажем, рівним п’ятикратній масі світильника плюс 80 кг.


Техніка безпеки при монтажних роботах вторинних ланцюгів

 При виконанні робіт з монтажу вторинних ланцюгів необхідно строго дотримувати основних вимог, викладені в Снип Ш-А.11-70 «Техніка безпеки в будівництві», «Правилах техніки безпеки при електромонтажних і налагоджувальних роботах», «Інструктивних вказівках по техніці безпеки при електромонтажних роботах» і «Правилах пожежної безпеки при виробництві будівельно-монтажних робіт». Відповідальність за дотримання вимог правил техніки безпеки й виконання заходів щодо безпеки праці й протипожежної безпеки, а також виробничої санітарії несуть виконавець робіт у межах керованих їм об’єктів і майстра ділянок.

У проектах виробництва електромонтажних робіт (ППЭР) повинні бути зазначені основні заходи, що забезпечують безпечне проведення робіт, і заходу попередження виникнення пожежі.

Всі монтажні роботи треба робити в недіючих електроустановках. При монтажі вторинних ланцюгів у діючих електроустановках виконавець робіт повинен забезпечити безпека їхнього ведення: зробити необхідні відключення, накласти переносне захисне заземлення, виставити огородження, вивісити попереджуючі й заборонні плакати на огородженнях і розв’язні на місці робіт, постачити працюючими індивідуальними захисними засобами (діелектричними рукавичками, калошами, ковриками й ін.). Виконувати які-небудь роботи на частинах, що перебувають під напругою, категорично забороняється.

Тимчасове кріплення труб, лотків і коробів до їхнього остаточного складання повинне бути виконане надійними засобами (спеціальними пристроями або такелажними пристосуваннями, що прикріплюються до будівельних конструкцій). Не допускається тимчасове кріплення труб, лотків і коробів до раніше встановлених лотків і коробів, а також за допомогою випадкових предметів (мотузки, дроту).

Проведення й кабелі можна прокладати після того як труби, лотки й короби будуть остаточно закріплені, а сталеві труби, прокладені в борознах, фундаментах і підлогах,- заштукатурені або забетоновані.

При роботі з електрифікованим інструментом необхідно виконувати наступні вимоги:

- працювати в гумових діелектричних рукавичках і калошах або на гумовому коврике;
- не підключати інструмент до електромережі, якщо відсутнє безпечне штепсельне з’єднання;
- охороняти проведення, що харчує електроінструмент від механічних ушкоджень;
- не переносити електроінструмент за проведення, користуватися для цього ручкою;
- не робити ніякого ремонту несправного електроінструмента самому працюючий, а негайно здати його в комору для ремонту;
- не заміняти різальний інструмент до повної зупинки електродвигуна;
- відключати інструмент від мережі при перервах у роботі або припиненні подачі електроенергії;
- не працювати із приставних сходів;
- не передавати електроінструмент іншим особам навіть на короткий час;
- не ремонтувати проведення й штепсельні з’єднання;
- не видаляти руками стружку або ошурки до повної зупинки інструмента.

Забороняється працювати з будь-яким електроінструментом поза приміщеннями при атмосферних опадах і великій вологості повітря. У будь-яких приміщеннях і поза ними дозволяється використовувати електроінструмент із подвійною ізоляцією або, що харчується через розділовий трансформатор і пристрій захисного відключення.

Корпуса електроінструментів з подвійною ізоляцією або харчуються через розділовий трансформатор, а також вторинну обмотку розділового трансформатора заземлювати забороняється. Заземленню підлягає тільки корпус трансформатора. Працювати із зазначеним електроінструментом можна без додаткових захисних засобів і заходів.

Корпус електроінструмента незалежно від частоти повинен бути заземлений, якщо він включається в мережу напругою вище 42 У и при цьому не має подвійної ізоляції. При використанні такого інструмента штепсельна розетка повинна бути постачена спеціальним контактом для приєднання заземлюючого провідника. Цей провідник для переносного електроінструмента повинен бути укладений у загальну оболонку зі струмоведучими провідниками й мати однакове з ними перетин, але не менш 1,5 мм2.

При використанні переносних світильників необхідно дотримувати наступних вимог: їхнє живлення в приміщеннях підвищеної небезпеки може здійснюватися при напрузі до 42 У, а в особливо небезпечних-12 У; мережа зниженої напруги (42 і 12 У) повинна мати спеціальні штепсельні розетки, а світильники — спеціальні качани, які не можна було б включити в розетки мережі 220 У; проведення світильника повинні бути мідні із гнучкою струмопровідною жилою і гарною ізоляцією, а лампа повинна бути захищена металевою сіткою.

При встаткуванні переносного висвітлення з понижувальним трансформатором 220/42 або 220/12 У дотримуються наступних правил:

- трансформатор повинен мати надійну ізоляцію між обмотками й між кожною обмоткою й корпусом;
- вторинну обмотку трансформатора (на напругу 42 або 12 У) необхідно заземлювати;
- проведення, що підводять живлення до первинного обмотці (на напругу 220 У), повинні мати гарну ізоляцію; з одного кінця вони мають звичайну штепсельну вилку, а з іншого кінця підключаються до виводів первинної обмотки (при цьому хоча б одне проведення повинен бути приварений або припаяний до одному з виводів щоб уникнути помилкового підключення живильних проводів до вторинної обмотки трансформатора); довжина цих проводів не повинна перевищувати 1,5 м;
- проведення, що з’єднують світильник з вторинною обмоткою трансформатора, можуть бути будь-якої довжини, але з гарною ізоляцією.

Виконання зварювальних робіт із приставних сходів і драбин не допускається. Зварювальні роботи на висоті повинні вироблятися з лісів і риштовання після їхнього огляду керівником робіт і вживання заходів протипожежної безпеки.

Електромонтажник зобов’язаний користуватися тільки справним інструментом, на ручках якого не повинне бути тріщин, сколовши й інших ушкоджень. Інструмент електромонтажника по вторинних ланцюгах повинен мати ізолюючі рукоятки.

Паяльник у нагрітому стані варто тримати тільки на металевій підставці з лотком, що запобігає влучення флюсу, припою й нагару на поверхні стола або проводів. При закінченні пайки паяльник треба забрати в металевий ящик з дотриманням вимог протипожежної безпеки; якщо пайку робили електричним паяльником, те насамперед його необхідно відключити від мережі. При пайку дрібних деталей і кінців проводів їх варто втримувати пінцетом або плоскогубцями: зайвий припій з жала паяльника видаляють не струшуванням, а дотиком до холодного ( щоперебуває у твердому стані) приспіваю. Забороняється промивати місце пайки бензином і іншими легкозаймистими розчинниками. Розчинники, що втримуються на робочому місці, необхідно зберігати в щільно, що закривається посуді, що повинна відкриватися тільки в момент користування рідиною.

Тигель для лудіння проводів і наконечників повинен перебувати в стійкому положенні й у нагрітому стані стояти в металевому листі з бортами не менш 10-15 мм. Прилади від мережі треба відключати тільки за вилку, а не за шнур живлення. Ідучи з робочого місця, варто відключити всі прилади від електромережі. Забороняється розміщати біля нагрівальних приладів легкозаймисті речовини.

Прозвонку проводів і жив контрольних кабелів можна робити за допомогою приладів на напругу не більше 12 У. Перед початком прозвонки необхідно переконатися в тім, що із прозваниваемых ланцюгів знята напруга. Вимір опору ізоляції мегаомметром або іншими приладами потрібно робити вдвох, причому особи, що виконують цю роботу, повинні мати відповідну кваліфікаційну групу по техніці безпеки.
Приміщення, у яких проводять роботи з речовинами, що містять дихлорэтан, повинні бути обладнані приточно-витяжною вентиляцією. Зміст пар дихлорэтана в цих приміщеннях не повинне перевищувати 0,05 мг/л. При роботі із цими речовинами необхідно: дотримувати протипожежних мір; містити тару із щільно закритими кришками й пробками; зберігати обтиральний матеріал (особливо яким уже користувалися) у металевій тарі; виконувати роботу в медичних рукавичках.

Робітники місця електромонтажників повинні бути оснащені протипожежними засобами, а робітники навчені правилам користування ними. На місці робіт бригада електромонтажників повинна мати аптечку з набором медикаментів, необхідних для надання першої допомоги.

По закінченні робіт треба: упорядкувати робоче місце, видалити залишки матеріалів, сторонні предмети, обрізки проводів і ізоляції; забрати інструмент і захисні засоби на місце їхнього зберігання, попередньо оглянувши й очистивши їх від забруднень; винести використаний обтиральний матеріал із приміщення, де вироблялися роботи, у спеціально відведене місце; зняти (після одержання вказівки від виконавця робіт) вивішені плакати й покинути приміщення, де виконувалися роботи.


Техніка безпеки при обслуговуванні електричних машин

Обслуговування двигунів, генераторів, синхронних компенсаторів зв’язано не тільки з небезпекою поразки електричним струмом, але й з небезпекою механічного травмування працюючого. Тому, як правило, не можна виконувати роботи на обертових машинах. Виключенням є ті роботи, які не можуть бути зроблені на зупиненій машині: наприклад, випробування генераторів, синхронних компенсаторів і їхніх захистів, шліфування кілець ротора двигуна, перевірка щіток і ін. Під час виконання цих робіт варто остерігатися захвата одягу або обтирального матеріалу валом машини. Обертовий генератор або синхронний компенсатор, навіть якщо він не збуджений, уважається находящимся під напругою, тому що напруга в обмотці статора створюється за рахунок залишкового намагнічування стали ротора.
В обмотці статора генератора навіть при відсутності порушення наводиться значна ЭДС за рахунок залишкового намагнічування ротора. Тому при роботі в ланцюгах порушення необхідно застосовувати індивідуальні засоби захисту: інструмент із ізолюючими рукоятками, діелектричні калоші, гумові діелектричні коврики, рукавички.
На синхронних компенсаторах підстанцій застосовують ти-ристорную систему порушення, однак на старих підстанціях зустрічається система й іонне порушення. Іонним збудником називається пристрій, що за допомогою ртутних випрямлячів перетворить змінний струм у постійний. Іонні збудники одержують живлення від випрямного трансформатора напругою вище 1000 У. Незважаючи на те що при нормальній роботі напруга в ланцюгах порушення значно нижче 1000 У, при обриві дуги або зворотному запалюванні в ртутному випрямлячі напруга в ланцюгах порушення може бути значно вище 1000 У. Тому ланцюга порушення, у тому числі прилади й апарати, розташовані на головному щиті керування, розглядаються як перебувають під напругою вище 1000 У. Роботи в ланцюгах іонного порушення проводять на відключеному встаткуванні, дотримуючи відповідних мір обережності.
При виконанні робіт з розбирання електричної машини й очищенню її деталей слід строго дотримуватися мір безпеки праці й пожежної безпеки. Треба користуватися тільки перевіреними тросами й справними вантажопідйомними пристроями, що відповідають масі вантажу, що піднімається. При роботі з токсичними й легкозаймистими миючими рідинами необхідно вживати заходів, що виключають отруєння їхніми парами й запалення при зіткненні з відкритим вогнем. При розбиранні варто застосовувати тільки справні інструменти й механізми.
Стропування вантажів при підйомі роблять стропами — короткими шматками ланцюга або сталевого каната, постаченими гаками, петлями, коушами й т. д.
Установлювати на місце монтажу щити, шафи й пускові ящики масою більше 196 Н (20 кг) треба не менш чим двом робітником.
При установці конструкцій, що закріплюються в стінах, стелях або підлогах за допомогою цементного розчину, не можна видаляти підтримуючі деталі (підпірки, растяжки й т. д.) до повного затвердіння розчину.
При наявності кабельних каналів позаду або попереду щита на час його монтажу необхідно закрити їхніми плитами або дошками товщиною не менш 50 мм.
Роботи з установки двигунів середньої й великої потужності на фундаменти й конструкції роблять тільки вантажопідйомними механізмами, установленими або підвішеними на місці монтажу.
Роботи з установки електродвигунів на фундаменти варто виконувати в рукавицях.
Електродвигуни масою до 490 Н (50 кг) на низькі фундаменти можна встановлювати вручну, але не менш чим двома робітниками.
Забороняється перевіряти пальцями сполучення отворів у збираються панелях, що, щитів або в напівмуфтах (для цієї мети використовують спеціальні шаблони).
Забороняється переміщення й установка щитів без вживання заходів, що попереджають їхнє перекидання.
При затягуванні болтових з’єднань напівмуфт забороняється: користуватися замість гайкових ключів яким-небудь іншим інструментом; подовжувати гайкові ключі іншими ключами, відрізками труб і т. д.; користуватися несправними гайковими ключами або ключами невідповідних розмірів.
Перед пробним пуском електродвигуна необхідно перевірити: кріплення фундаментних болтів і інших елементів устаткування; відсутність сторонніх предметів усередині або поблизу встаткування; наявність захисного заземлення.

Охорона праці й техніка безпеки при обслуговуванні електродвигунів

 При виконанні робіт з розбирання електричної машини й очищенню її деталей слід строго дотримуватися мір безпеки праці й пожежної безпеки. Треба користуватися тільки перевіреними тросами й справними вантажопідйомними пристроями, що відповідають масі вантажу, що піднімається. При роботі з токсичними й легкозаймистими миючими рідинами необхідно вживати заходів, що виключають отруєння їхніми парами й запалення при зіткненні з відкритим вогнем. При розбиранні варто застосовувати тільки справні інструменти й механізми.

Стропування вантажів при підйомі роблять стропами — короткими шматками ланцюга або сталевого каната, постаченими гаками, петлями, коушами й т. д.

Установлювати на місце монтажу щити, шафи й пускові ящики масою більше 196 Н (20 кг) треба не менш чим двом робітником.

При установці конструкцій, що закріплюються в стінах, стелях або підлогах за допомогою цементного розчину, не можна видаляти підтримуючі деталі (підпірки, растяжки й т. д.) до повного затвердіння розчину.

При наявності кабельних каналів позаду або попереду щита на час його монтажу необхідно закрити їхніми плитами або дошками товщиною не менш 50 мм.

Роботи з установки двигунів середньої й великої потужності на фундаменти й конструкції роблять тільки вантажопідйомними механізмами, установленими або підвішеними на місці монтажу.

Роботи з установки електродвигунів на фундаменти варто виконувати в рукавицях.

Електродвигуни масою до 490 Н (50 кг) на низькі фундаменти можна встановлювати вручну, але не менш чим двома робітниками.

Забороняється перевіряти пальцями сполучення отворів у збираються панелях, що, щитів або в напівмуфтах (для цієї мети використовують спеціальні шаблони).

Забороняється переміщення й установка щитів без вживання заходів, що попереджають їхнє перекидання.

При затягуванні болтових з’єднань напівмуфт забороняється: користуватися замість гайкових ключів яким-небудь іншим інструментом; подовжувати гайкові ключі іншими ключами, відрізками труб і т. д.; користуватися несправними гайковими ключами або ключами невідповідних розмірів.

Перед пробним пуском електродвигуна необхідно перевірити: кріплення фундаментних болтів і інших елементів устаткування; відсутність сторонніх предметів усередині або поблизу встаткування; наявність захисного заземлення.


Охорона праці й техніка безпеки при експлуатації електроустановок


 Електричні установки й пристрої повинні бути в повній справності, для чого відповідно до правил експлуатації їх потрібно періодично перевіряти. Неструмопровідні частини, які можуть виявитися під напругою в результаті пробою ізоляції, повинні бути надійно заземлені.

Забороняється проводити роботи або випробування електричного встаткування й апаратури, що перебувають під напругою, при відсутності або несправності захисних засобів, блокування огороджень або заземлюючих ланцюгів. Для місцевого переносного висвітлення повинні застосовуватися спеціальні світильники з лампами на напругу 12 У. Користуватися несправним або неперевіреним електроінструментом (електродрилями, паяльниками, зварювальним і іншим трансформаторами) забороняється. У приміщеннях з підвищеною небезпекою поразки електричним струмом (сирі, зі струмопровідними підлогами, курні) роботи повинні виконуватися з особливими обережностями. Велике значення приділяється захисним засобам.

Відключення струмоведучих частин. Відключають устаткування, що вимагає ремонту, і ті струмоведучі частини, до яких можна випадково доторкнутися або наблизитися на небезпечну відстань. Відключена ділянка повинен мати видимі розриви з кожної сторони струмоведучих частин, на які може бути подана напруга. Видимі розриви забезпечують відключеними роз’єднувачами, вимикачами навантаження, рубильниками, знятими запобіжниками, отсоединенными перемичками або частинами ошиновки.
При відключенні напруги необхідно виконувати міри безпеки (наприклад, плавкі запобіжники знімають за допомогою ізольованих кліщів у діелектричних рукавичках і захисних окулярах).

Вивішування заборонних плакатів і огородження не відключених струмоведучих частин. На відключених комутаційних апаратах вивішують плакати: «Не включати — працюють люди!», «Не включати — робота на лінії!», «Не відкривати — працюють люди!» (на приводах вентилів подачі повітря); при необхідності на не відключених струмоведучих частинах установлюють огородження.

Перевірка відсутності напруги. Спочатку знімають постійні огородження. Підключають переносне заземлення до металевої шини, з’єднаної із заземлюючим пристроєм. Покажчиком напруги перевіряють відсутність напруги, але перед цим необхідно обов’язково проконтролювати його справність, наблизивши щуп (контакт-електрод) до, що перебуває під напругою струмоведучої частини на відстань, достатнє для появи світіння лампи (светодиода). Якщо вона починає світитися, значить покажчик справний.

Справним покажчиком перевіряють відсутність напруги між фазами, між кожною фазою й землею, між фазами й нульовим проведенням. Якщо покажчик покаже напруга на струмоведучій частині, необхідно встановити на місце зняті огородження й знайти причину появи напруги. Робити висновок про відсутність на установці напруги за показниками сигнальних ламп, вольтметра не можна, тому що вони є тільки додатковими засобами контролю.

Накладення й зняття заземлення. Після перевірки відсутності напруги відключені частини негайно заземлюють за допомогою переносного заземлення, один кінець якого вже був з’єднаний із заземлюючим пристроєм. При цьому затискачі переносного заземлення накладають на відключені струмоведучі частини спочатку за допомогою ізолюючої штанги, а потім уже закріплюють ці затискачі штангою або вручну. Знімають заземлення (після закінчення робіт) у зворотному порядку: спочатку зі струмоведучих частин, а потім із заземлювальної шини за допомогою ізолюючої штанги. Всі роботи виконують у діелектричних рукавичках.

Огородження робочого місця й вивішування плакатів безпеки. Уздовж шляхи від входу в електроустановку до місця ремонтних робіт установлюють тимчасові огородження або переносні щити, на яких (а також на постійних огородженнях сусідніх осередків) вивішують попереджуючі плакати («Стій — напруга»), на місці робіт — плакати, що пропонують («Працювати тут», «Улазити тут»).

Роботи в електроустановках повинен виконувати навчений персонал, що має кваліфікаційні групи електробезпечності ( I-V), а технічні заходи — оперативний персонал (один з них повинен мати кваліфікаційну групу не нижче IV).

Організаційні заходи при підготовці робочого місця й у період виконання ремонтних робіт включають: оформлення вбрання-допуску (убрання) або розпорядження; допуск до роботи; нагляд під час роботи; занесення в журнал записів про перерви в роботі, переходів на інше робоче місце, про закінчення роботи.

Убрання-Допуск (убрання) — складене на спеціальному бланку розпорядження на безпечне проведення роботи, що визначає її зміст, місце, час початку й закінчення, необхідні міри безпеки, состав бригади й осіб, відповідальних за безпечне виконання роботи.

Працюючі відповідають за виконання ними правил безпеки й вказівок, отриманих при допуску до роботи й під час роботи.


Категорія: Охорона праці | Додав: ohranatruda (09.01.2013)
Переглядів: 5783 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

 


Закон і положення про цивільну оборону України, її роль, місце і завдання в структурі заходів із забезпечення життєдіяльності населення

Контрольная работа по охрана труда

Економічне стимулювання працівників для покращення умов праці

Пожежна безпека у приміщеннях харчоблоків при проходженні виробничої практики

Охрана труда при работе за компьютером шпаргалки

Охорона та безпека праці



Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цівільна оборона [128]
Пожежна безпека [69]
Безпека життєдіяльності [180]
Охорона праці [292]
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги
шум (3)
ЗІЗ (2)
313 (1)
дтп (1)
МНС (1)
СИЗ (1)
ЦО (1)
Надіслати СМС
 

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz